Začnite písať

Aktuálne informácie pre rodičov

Chrípková sezóna na Slovensku stále rastie – zatvorených je už 370 škôl a škôlok

dieťa s chrípkou

Na Slovensku chrípková sezóna neustále rastie. Šíri sa agresívny vírus chrípky. Školy a škôlky sa hromadne zatvárajú. Choré sú najmä deti vo veku do 5 rokov. 

Podľa Úradu verejného zdravotníctva až 370 slovenských škôl a škôlok má chrípkové prázdniny. Konkrétne ide o 220 materských škôl (43 v Trnavskom kraji, 35 v Košickom kraji, 34 v Žilinskom kraji, 33 v Nitrianskom kraji, 31 v Prešovskom kraji, 21 v Banskobystrickom kraji, 14 v Trenčianskom kraji, 9 v Bratislavskom kraji).

142 základných škôl (26 škôl v Banskobystrickom kraji, 7 v Žilinskom kraji, 10 v Trenčianskom kraji, 26 škôl v Prešovskom kraji, 24 v Košickom kraji, 23 škôl v Nitrianskom kraji, 21 v Trnavskom kraji, 5 v Bratislavskom kraji.

7 stredných škôl (4 v Trnavskom kraji a po jednej z Prešovského, Žilinského a Nitrianskeho kraja) a 1 detské jasle v Nitrianskom kraji.

Najvyššia chorobnosť je aktuálne v Nitrianskom kraji, kde stúpla až o 150 %. Za minulý týždeň nahlásilo ochorenie 55 % všeobecných lekárov a lekárok pre deti a dorast a 41 % všeobecných lekárov a lekárok pre dospelých.

Okrem škôl prijímajú obmedzenia aj nemocnice, ktoré zavádzajú plošný zákaz návštev.

choré dieťa

Zdroj Freepik

V čase chrípkovej sezóny je dôležité posilňovať imunitný systém, pomôcť vám môže napríklad aj konvičkovanie. O konvičkovaní sa dozviete viac v našom článku Porazte detský soplík – konvičkujte!

Zvládnuť chrípku dieťaťa vám môžu pomôcť naše články Čo robiť ak má dieťa horúčku, Ako striedať ibuprofen a paracetamol pri horúčke dieťaťa.

 

Zdroj: Úrad verejného zdravotníctva

Zdroj foto: Freepik

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár