Začnite písať

AKČNÉ TIPY

Akčný tip na skvelú akciu pre rodiny s deťmi: Oslávte fašiangy v Bratislave

bratislavské fašiangy

Oslávte fašiangy v Bratislave v sobotu 10. februára v priestoroch Starej tržnice na Námestí nežnej revolúcie a pred Zichyho palácom. Tešiť sa môžete na detský sprievod, súťaž masiek, tanečné workshopy, tradičné fašiangové jedlo, ako napríklad šišky. Program vyvrcholí večernou fašiangovou zábavou!

šišky

Autor Lucia Benediková

Do programu Bratislavských fašiangov sa zapája bratislavská galéria, múzeum a zoo.

„Teším sa, že sa nám v spolupráci s BKIS a partnermi opäť podarilo pripraviť Bratislavské fašiangy, podujatie, ktoré rozveselí naše mesto fašiangovými aktivitami. Chýbať nebude tradičný pouličný sprievod masiek ani ochutnávka výborných fašiangových šišiek. Okrem toho, pre všetkých, malých aj veľkých, je pripravené množstvo ďalších sprievodných aktivít, či už vStarej tržnici, mestskej galérii, múzeu a tiež vnašej zoo. Som presvedčený, že spoločne naplníme odkaz fašiangov. Nech je to čas zábavy, radosti aveselosti. Averím, že vtejto skvelej tradícii, ktorá je pripomenutím starých zvykov, ale tiež oslavou rozmanitosti aspájaním komunít, budeme pokračovať, povedal Matúš Vallo, primátor Bratislavy.

Prečítajte si: V štátnom rozpočte sú vyčlenené príplatky pre učiteľov

Druhý ročník Bratislavských fašiangov organizuje Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS) v spolupráci s Hlavným mestom SR, mestskou časťou Staré Mesto, Galériou mesta Bratislavy, Múzeom mesta BratislavyZOO Bratislava. Partnermi podujatia sú Stará tržnica, RC Prešporkovo, SĽUK a edelia.sk.

bratislavské fašiangy

Autor Adam Kováč

Fašiangový program pre deti i dospelých

Od 9:30 do 15:00 bude program Bratislavských fašiangov patriť najmä deťom. Na námestí Nežnej revolúcie vystúpi dychová hudba Spojár, SĽUK predstaví tradičné fašiangové masky a Sylvia Ciulisová priblíži fašiangové zvyky. Najmenší účastníci a účastníčky sa môžu tešiť aj na tvorivé dielne na výrobu masiek, zapletanie vrkočov, maľovanie na tvár, diskotéku, divadielko i koncert detskej kapely. Staromestský fašiangový sprievod s RC Prešporkovo pôjde o 10:00 od Zichyho paláca cez Ventúrsku ulicu, Hviezdoslavovo, Hlavné a Primaciálne námestie pred Starú tržnicu, kde deti čaká tanečný workshop, prehliadka a vyhodnotenie detských masiek. Na námestí Nežnej revolúcie ich tiež poteší drevený kolotoč.

Večerná fašiangová zábava v interiéri Starej tržnice potrvá od 19:00 do polnoci. Zahrajú DJi RAYLAB, God Save The Vinyl!, Maikl Knight a Yanko Král. Dospelých účastníkov a účastníčky čaká aj tanečný workshop ľudového tanca s folklórnym súborom Živel, škola tanca s Lacim Strikeom a súťaž masiek.

Rande s mestom bez bariér

Oslavy fašiangov sa v mestách spájali aj s organizovaním plesov a bálov. O ich histórii v hlavnom meste prezradia sprievodkyne BKIS na bezplatných komentovaných prehliadkach Rande s mestom. Kapacita vychádzok je obmedzená a účasť je nutné rezervovať na www.bkis.sk/randesmestom.

Bratislavské Fašiangy

Autor Lucia Benediková

Rande pre nevidiacich a slabozrakých: Bratislavský ples včera a dnes

  1. 2. / 14:00 / sprevádza Ľubomíra Černáková

Rande pre ľudí s pohybovým znevýhodnením: Plesy a bály v Prešporku

  1. 2. / 14:00 / sprevádza Helena Navrátilová
bratislavské fašiangy

Autor Adam Kováč

Sprievodný program v mestskej galérii, múzeu aj zoo

Na fašiangový program pozýva aj Galéria mesta Bratislavy. V Mirbachovom paláci je v sobotu od 15:00 do 17:00 pripravený program Rodinné fašiangy: Zamaskujte sa do umenia. Program je určený deťom od 6 do 11 rokov, pripravovať budú masky inšpirované barokovým odievaním. Múzeum mesta Bratislavy organizuje lektorskú prednášku s názvom Mikro: Plesy, bály a fašiangy so začiatkom o 15:00 v Starej radnici. A na fašiangový sprievod pozýva aj ZOO Bratislava. Od 10:00 do 13:00 vás čaká sprievodný program s areálovou hrou, komentované kŕmenie novej vlčej svorky, fašiangové šišky a langoše.

 

 

Zdroj: Tlačová správa

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár