Začnite písať

Aktuálne informácie pre rodičov

Podľa ministerstva školstva vyšší počet prijatych medikov neovplyvní kvalitu výučby

fonendoskop

Podľa ministerstva školstva a dekanov lekárskych fakúlt na Slovensku plánované zvyšovanie počtu študentov medicíny nijako nezasiahne do kvality výučby. Uviedlo ministerstvo školstva ako reakciu na kritiku tohto návrhu Slovenskou asociáciou študentov.

O plánovanom zvyšovaní počtu prijatých študentov na lekárske fakulty sme vás informovali v našom článku Lekárske fakulty budú môcť prijať viac študentov

Prečo Slovenská asociácia študentov tento návrh kritizuje sa dozviete v našom článku Študenti medicíny kritizujú zvyšovanie počtu medikov

„Vedenie ministerstva podrobne vyhodnotilo súčasnú situáciu a spolu s dekanmi lekárskych fakúlt sa zhodli, že 150 prijatých študentov medicíny od najbližšieho akademického roka navyše nijako nezasiahne do kvality výučby na lekárskych fakultách,“ uviedlo ministerstvo školstva.

muž za mikroskopom

Zdroj Pexels

Plánovanému navyšovaniu medikov sa venuje ministerstvo školstva, miniserstvo zdravotníctva, medzirezortná pracovná skupina a prezidentka Slovenskej asociácie študentov. Táto skupina má za úlohu priniesť komplexnejšie riečenia problémov štúdia medicíny na Slovensku.

Prečítajte si: Slovenské školy budú mať k dispozícii 2 000 policajtov

Ministerstvo školstva tiež uviedlo, že slovenské lekárske fakulty sa nemusia báť, že by na viac študentov nedostali financie, čomu nasvedčuje aj zvýšenie rozpočtu pre túto oblasť. 

Zdroj: TASR

Zdroj foto: Pexels

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár