Začnite písať

zaujímavosti

Podľa najnovšej štúdie sa dá naplánovať to, či budete mať chlapčeka alebo dievčatko

gender reveal party

Plánujete bábätko? Chceli by ste viac chlapčeka alebo dievčatko? Podľa najnovšej štúdie by sa malo dať pohlavie dieťatka naplánovať čiastočne dopredu. 

Na internete nájdeme veľké množstvo zaručených babských rád, ako naplánovať pohlavie dieťatka dopredu. No žiadna z týchto metód zatiaľ nebola jednoznačne potvrdená vedeckým výskumom.

Pohlavie dieťatka ovplyvňuje strava ženy

Podľa viacerých teórií pohlavie dieťatka ovplyvňuje strava budúcej matky. Ak žena pred počatím často konzumuje sladké, narodí sa jej dievčatko. Naopak ak konzumuje slané, narodí sa chlapec. Tieto teórie sa však vedcom ešte nepodarilo potvrdiť. Sú to len teórie.

Podľa jednej štúdie, ktorú robila Univerzita v Exeteri spolu s Oxfordom v Anglicku mal kalorický príjem žien vplyv na pohlavie dieťaťa. Štúdia skúmala stravovacie návyky 740 prvorodičiek. Štúdia zistila, že 56 % žien, ktoré mali vyšší kalorický príjem v čase počatia sa narodili chlapci. 45 % ženám s nižším kalorickým príjmom v čase počatia sa narodili dievčatá. Navyše ženy, ktoré porodili chlapcov prijímali viac vitamínov ako C, E, B12 a minerálov ako draslík. Okrem toho matky chlapcov nevynechávali raňajky a pravidelne jedli ovsené vločky.

Na základe tejto štúdie sa zistilo, že nižšia hladina cukru v krvi vplýva na nižšiu mieru prežitia spermií s chromozómom Y.

To však neznamená, že ak chcete dievčatko začnite vynechávať raňajky. Pretože vyvážená strava je mimoriadne dôležitá počas života aj počas tehotenstva.

gender reveal party

Zdroj Pexels, Autor Tima Miroshnicher

O pohlaví dieťatka rozhodujú aj spermie

Okamih kedy sa rozhoduje o pohlaví dieťatka je samotné počatie. O pohlaví dieťatka rozhodujú spermie otca, ktoré sú prítomné s chromozómom X alebo s chromozómom Y. Ak sa do vajíčka matky dostane spermia s chromozómom X narodí sa dievčatko. Ak sa dostane spermia s chromozómom Y narodí sa chlapček.

Spermie s chromozómom Y sú rýchlejšie

Ak chcete mať chlapca, tak by podľa jednej teórie mal byť pohlavný styk, čo najbližšie k času ovulácie. Pretože spermie s chromozómom Y sú veľmi malé, ale rýchle. Pričom spermie s chromozómom X sú väčšie a pomalšie.

tehotná žena

Zdroj Pexels, Autor Daniel Duarte

Ako a kedy sa dá určiť pohlavie bábätka

Najúčinnejší spôsob ako určiť pohlavie bábätka je ultrazvukové vyšetrenie, ktoré sa vykonáva počas lekárskej prehliadky.

Na zistenie pohlavia sa pri ultrazvuku sleduje uhol medzi genitálnym hrbolčekom a spodnou časťou chrbtice bábätka. Vplyv na to, aby sa pohlavie dieťatka odhadlo správne má poloha dieťatka a množstvo plodovej vody okolo.

Na základe ultrazvukového vyšetrenia sa dá pohlavie zvyčajne určiť medzi 16. až 20. týždňom tehotenstva. V niektorých prípadoch sa pohlavie dieťatka dá zistiť aj skôr.

 

 

Štúdia: Women who eat more at conception tend to have boys

Zdroj foto: Pexels

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár