Začnite písať

POMÁHAME SPOLOČNE

Pomôžme spoločne Adamkovi napredovať vďaka delfinoterapii

delfín

Podporujeme aspoň jeden príbeh dieťaťa, ktoré potrebuje našu pomoc. 

Adamko je 8-ročný chlapec, ktorý má detský autizmus s ľahkou mentálnou retardáciou a ADHD. Pomocou delfinoterapie dokáže napredovať. Aby si Adamkovi rodičia mohli dovoliť delfinoterapiu potrebujú aj našu pomoc.

Adamko má detský autizmus s ľahkou mentálnou retardáciou a ADHD. Vďaka delfínoterapii sa mu zlepšilo porozumenie, tzv. amoky takmer vymizli, vypol sa v ňom časovač, kvôli ktorému musel mať všetko v presnom čase. Prestal sa pocikávať, znesie ľudí, zvuky, prespí celú noc – nebudí sa, dokonca zvláda aj školu.

„Pre nás je to zázrak. Stále to však nie je zdravé dieťa a hoci vieme, že nikdy ani nebude, veríme, vieme, že vďaka opakovaniu delfínoterapie má Adamko šancu plnohodnotne sa začleniť do našej spoločnosti.“ – Adamkova maminka

Adamko sa za prvý rok v škole naučil 19 písmen, ostatné ho čakajú v ďalšom roku. Jeho kapacita mozgu je však obmedzená. Záchvaty aj keď v menšom množstve a intenzite stále občas má. Reč sa mu síce po delfinoterapii pekne naštartovala, stále však je na úrovni cca 4 rokov. Adamko potrebuje 24 hodinovú starostlivosť.

Vďaka delfinoterapii má Adamko možnosť dobehnúť svojich rovesníkov, pomôcť Adamkovi napredovať môžete tu.

delfínoterapia

Adamko

 

Zdroj: Ľudia ľuďom

Zdroj titulná foto: Freepik

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár