Začnite písať

POMÁHAME SPOLOČNE

Pomôžme spoločne dvojičkám Sofii a Alexovi, ktorí potrebujú neustálu rehabilitáciu

dvojičky

Podporujeme aspoň jeden príbeh detí, ktoré potrebujú našu pomoc. 

 

Sofia a Alex sú dvojičky, ktoré trpia zdravotnými problémami, preto potrebujú neustále rehabilitácie a 24 – hodinuvú starostlivosť. Ich maminka sa o nich stará spolu so svojimi rodičmi. Táto starostlivosť je nielen fyzicky a psychicky náročná, ale aj finančné nákladná. Preto potrebuje našu pomoc. 

pacienti a zdravotníci

Prečítajte si: Pomôžme spoločne zabezpečiť ortézy pre Anetku, ktorá má detskú mozgovú obrnu

Dvojičky Sofia a Alex sú predčasne narodené. Pre ich maminku Vladimíru sú vytúženými deťmi. Nakoľko Vladimíra bola onkologikou pacientkou, nemohla otehotnieť prirodzenou cestou, preto spolu s partnerom zvolili umelé oplodnenie, ktoré sa podarilo na prvýkrát.

Celé tehotenstvo prebiehalo v poriadku. V jeden deň však nastali komplikácie, deti tlačili matke na pečeň, hrozilo prasknutie a vykrvácanie. Život matky aj detí bol tak v ohrození. Preto museli ísť dvojičky museli akútne von už v 31. týždni tehotenstva.

Sofia a Alex boli umiestnení v inkubátore a 4 dni na pľúcnej ventilácii. Následne zistili, že Sofinka má na mozgu pseudocystu. Dvojičky v nemocnici strávili až 5 týždňov. Po príchode domov s nimi maminka pravidelne cvičila a zároveň k nim domov chodila terapeutka. Keď mali dvojičky 5 mesiacov ich rodičia sa rozišli a na starostlivosť o ne zostala maminka sama.

chlapec na rehabilitáciách

Alex

V súčasnosti majú dvojičky 8 rokov, diagnózu dtskej mozgovej obrny a iné pridružené diagnózy, neustále rehabilitujú a navštevujú súkromné rehabilitačné zariadenia. Okrem toho Alex nosí veľmi silné dioptrie, chodiť sám nedokáže, len štvornožkuje. Rozpráva, číta, ale má problém s písaním, pretože sa u neho objavujú známky autistického správania. Sofinka je na tom o čosi horšie, nesedí, neudrží hlavu, nerozpráva, no je veľmi snaživá a rozumie.

Sofia

Aby dokázali Sofia a Alex napredovať potrebujú pravidelnú odbornú starostlivosť.

Pomôcť dvojičkám Sofinke a Alexkovi napredovať môžete tu.

 

Zdroj: ludialudom.sk

Zdroj foto: ludialudom.sk

 

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *