Začnite písať

POMÁHAME SPOLOČNE

Pomôžme spoločne trojročnému Patrikovi zaplatiť operáciu nožičiek

Podporujeme aspoň jeden príbeh dieťaťa, ktoré potrebuje našu pomoc. 

Patrik sa narodil s diagnózou PEC (pes equinovarus congenitus – konská noha). Znamená to, že jeho nôžky boli stočené dovnútra. Prešiel si už výmenou niekoľkých sadier, a nosením ortéz, ale stále to nestačí. Špecialista v Rakúsku odporučil operáciu. Je však finančne náročná. Aby Patrik mohol stáť na rovných nohách potrebuje našu pomoc.

Teraz už trojročnému Patrikovi boli už od 11. dňa po narodení, mu nakladané sadry, vymieňané vždy po týždni. Po 7. sadre mal malú operáciu – narezanie achiloviek. Potom nasledovali ďalšie sadry na niekoľko týždňov. Keď Patrikovi zložili sadry, nasledoval boj s ortézami. Prešiel si rôznymi druhmi.

Prečítajte si: Pomôžme spoločne dvojičkám Sofii a Alexovi, ktorí potrebujú neustálu rehabilitáciu

Jeho nôžky sa zlepšili, od kedy je liečený, no nestačí to. Stále sú jeho nôžky krivé, hlavne ľavá. Žiaľ na Slovensku nie je špecialista na túto diagnózu, a tak na odporúčania išiel Patrik na kontrolu do Rakúska. Tam sa dozvedeli, že nosenie ortéz na noc nestačí a potrebuje ďalšiu operáciu. No nielen znovunarezanie achiloviek, pretože má recidívu-stáčajú sa mu naspäť, ale i natiahnutie šľachy na l’avej nôžke. Potom nasledujú opäť sadry na niekoľko týždňov, možno mesiacov. A neustáli boj s ortézami, kým nebudú jeho kostičky pevné a nohy krásne rovné.

dieťa s ortézami

Patrik ako bábätko

„Samozrejme, že chceme pre naše dieťa to najlepšie, veď nôžky máme na celý život. Ale keďže je to v Rakúsku, operácia je veľmi drahá a potrebujeme viac ako 10 000€. Žiaľ v dnešnej dobe je ťažké nájsť toľko peniažkov, preto prosíme o pomoc vás, dobrých ľudí.“ – Patrikova maminka

Pomôcť Patrikovi postaviť sa na rovné nohy môžete tu.

 

Zdroj: Ľudia ľuďom

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár