Začnite písať

RECEPTY

Recept na maslové lúpačky v mikrovlnke

Recept na maslové lúpačky v mikrovlnkee

Pripravte si chutné maslové lúpačky rýchlo a jednoducho pomocou mikrovlnky. Tento recept vám ukáže, ako využiť bežné ingrediencie a mikrovlnnú rúru na prípravu nadýchaného pečiva, ktoré oživí vaše raňajky či chutné večere pri šálke mlieka. Sledujte jednoduché kroky a vychutnajte si domáce lúpačky bez zbytočného čakania a námahy.

Ingrediencie na maslové lúpačky

  • 225 ml teplého mlieka
  • 20 g roztopeného masla
  • 1 vajce
  • 80 g práškového cukru
  • 1 ČL soli
  • 500 g hladkej múky
  • 20 g čerstvého droždia
  • Mak na posypanie
  • Maslo na potretie cesta

Prečítajte si: Šišky: Recept, ktorý zvládne každá gazdiná

Postup prípravy maslových lúpačiek

Príprava kvásku

Začneme tým, že si pripravíme kvások. Do teplého mlieka rozdrobíme čerstvé droždie a necháme chvíľu odstáť, aby kvások začal pracovať. Tento krok je dôležitý pre následnú kyslosť a nadýchanosť cesta.

Vytvorenie cesta

Do veľkej misky nasypeme hladkú múku, pridáme soľ, roztopené maslo, práškový cukor a pripravený kvások. Do zmesi pridáme polovicu rozšľahaného vajíčka a všetko spolu dobre premiešame, až kým nevznikne hladké cesto.

Kysnutie v mikrovlnke

Cesto preložíme do misky vhodnej do mikrovlnnej rúry a zapneme mikrovlnku na 1 minútu. Po uplynutí času mikrovlnku neotvárame, aby sme udržali teplo a necháme cesto v pokoji pracovať ďalšiu pol hodinu. Tento netradičný spôsob kysnutia je výnimočný svojou efektivitou a šetrí čas.

Tvarovanie a pečenie

Po hodine kysnutia cesto rozvaľkáme, potrieme maslom a rozkrájame na 16 trojuholníčkov. Každý trojuholníček zatočíme tak, aby vznikli malé rožteky, ktoré následne preložíme na plech vystlaný papierom na pečenie. Potrieme zvyškom rozšľahaného vajíčka, posypeme makom a vložíme do studenej rúry. Pečieme pri teplote 180°C približne 15-20 minút. Tento postup pomalého zohrievania v studenej rúre prispieva k dokonalému podkysnutiu a nadýchanosti lúpačiek.

Na záver ich nechajte vychladnúť

Upečené lúpačky preložíme na mriežku a necháme vychladiť. Tento krok zabezpečí, že vaše lúpačky budú krásne chrumkavé zvonka a nadýchané vnútri.

Pomocou tohto jednoduchého receptu si môžete vychutnať vôňu a chuť domácich lúpačiek bez zbytočného stresu a dlhého čakania. Tieto maslové lúpačky sú dokonalou pochúťkou k rannému čaju alebo káve, ako aj k večeri.

Recept na maslové lúpačky

canva

Zdroj obrázkov: canva

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár