Začnite písať

Tipy a triky akčných mám

Tipy a triky akčných mám: Domáca plastelína, ktorá je netoxická

domáca plastelína

V dnešnej dobe, keď sa čoraz viac rodičov snaží nájsť bezpečné alternatívy hračiek a tvorivé materiály pre svoje deti, prichádza ako skvelá možnosť domáca plastelína. Tento jednoduchý recept umožňuje rodičom a deťom stráviť kvalitný čas spolu pri tvorbe, zatiaľ, čo si môžu byť istí, že výsledný produkt je úplne nezávadný a bezpečný.

Na prípravu domácej plastelíny budete potrebovať

  • 2 lyžice vínneho kameňa
  • 1 šálka soli
  • 4 šálky múky
  • 1 až 2 lyžice kuchynského oleja
  • 4 šálky vody
  • Potravinárska farba podľa výberu

Prečítajte si: Tipy a triky Akčných mám: Domáce lepidlo pre deti

Postup prípravy plastelíny

Zmiešanie suchých ingrediencií

Začnite zmiešaním vínneho kameňa, soli a múky vo veľkej miske. Tieto základné ingrediencie poskytujú plastelíne potrebnú štruktúru a pružnosť.

domáca plastelína je netoxická

Andrew Angelov/canva

Pridanie oleja

Do suchých ingrediencií pridajte kuchynský olej. Olej pomáha plastelíne udržať vlhkosť, čím predlžuje jej životnosť a zabraňuje rýchlemu vysychaniu.

Varenie

Postupne pridávajte vodu za stáleho miešania, aby ste predišli hrudkám. Zmes preneste do hrnca a varte na strednom ohni. Dôležité je pravidelne miešať, aby plastelína rovnomerne zhustla.

Dokončenie

Keď sa zmes zmení na nelepivú guľu, plastelína je hotová. V tomto momente môžete do nej vmiešať potravinársku farbu, aby ste získali želaný odtieň.

Chladenie a skladovanie

Nechajte plastelínu vychladnúť, než ju dáte deťom na hranie. Po použití plastelínu uložte do vzduchotesnej nádoby a skladujte v chladničke, aby ste predĺžili jej životnosť.

domáca plastelína by sa mala skladovať v uzatvárateľnej nádobe

getty images / canva

Aké sú výhody domácej plastelíny?

Je bezpečná

Viac ako kedykoľvek predtým sa rodičia snažia vyhnúť chemikáliám a toxínom v produktoch pre deti. Domáca plastelína je vyrobená z jednoduchých, neškodných surovín, ktoré často nájdete priamo vo vašej kuchyni.

Podporuje tvorivosť

Tvorba vlastnej plastelíny nie je len zábavná, ale aj vzdelávacia aktivita. Deti sa môžu učiť o farbách, zatiaľ čo si samy vyberajú, aké farby plastelíny vytvoria.

Šetrí vašu peňaženku

Domáca plastelína je cenovo dostupná alternatíva oproti tým z obchodu, pričom využíva lacné a ľahko dostupné ingrediencie.

Vytvorenie vlastnej plastelíny doma je nielen jednoduché a zábavné, ale aj udržateľné a bezpečné riešenie pre rodičov, ktorí hľadajú nezávadné hračky pre svoje deti. Tento jednoduchý recept nevyžaduje veľa času ani zložité ingrediencie, čo z neho robí ideálnu činnosť pre rodinné popoludnia. Navyše, výroba domácej plastelíny môže byť skvelým spôsobom, ako podporiť kreativitu a jemnú motoriku u detí. Tak prečo to neskúsiť?

plastelína podporuje detskú predstavivosť

frimufilms/canva

zdroj titulnej foto: getty images/ canva

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár