Začnite písať

Tipy a triky akčných mám

Tipy a triky akčných mám: Servítková technika zdobenia vajíčok

Servítková technika zdobenia vajíčok

Servítková technika, známa aj ako decoupage, je úchvatným umením premeny obyčajných predmetov na umelecké diela, a to aj pri dekorovaní vajíčok na Veľkú noc. Táto metóda vám umožní premeniť jednoduché vajíčka na fascinujúce dekorácie, ktoré sú oživené jarnými a veľkonočnými motívmi. Ponorte sa do procesu, ktorý je jednoduchý, ale zároveň ponúka nekonečné možnosti pre kreatívnu sebarealizáciu. Objavte krok za krokom, ako môžete pomocou servítkovej techniky očariť svojich blízkych unikátnymi veľkonočnými dekoráciami.

Veľkonočné vajíčka zdobené servítkovou technikou

canva/ Getty Images

Čo budete potrebovať pri servítkovej technike?

  • Natvrdo uvarené biele vajíčka (vychladené) alebo vyfúknuté vajíčka (buďte však opatrní, aby vám nepraskli).
  • Krásne servítky alebo papier s kvetinovými motívmi.
  • Nožnice, štetec a lepidlo Mod Podge alebo iné špeciálne lepidlo na decoupage.

Prečítajte si: Tipy a triky akčných mám: Pestrofarebný motýľ z papierovej utierky

Postup servítkovej techniky

Vyberte si a vystrihnite motívy, ktoré by ste chceli mať na vajíčkach. Na vajíčko jemne naneste tenkú vrstvu lepidla, priložte naň vybraný motív a opatrne pretrite ešte jednou vrstvou lepidla. Nechajte vajíčko dôkladne vyschnúť. Ak chcete dosiahnuť lesklý efekt, aplikujte ešte jednu vrstvu lepidla alebo ho potrite bielkom. Hotové vajíčko potom môžete umiestniť na stojan alebo do dekoratívneho košíka.

Zaujímavosť o servítkovej technike

Zaujímavosťou o tejto technike je, že jej korene siahajú až do 12. storočia v Číne, kde sa pôvodne používala na dekoráciu luciern a okien. Táto technika sa postupom času rozšírila a v 17. storočí sa stala mimoriadne populárnou v Európe, najmä vo Francúzsku a Taliansku, kde bola považovaná za elegantnú a nákladnú formu dekorácie nábytku a rôznych predmetov. Servítková technika bola tradične vnímaná ako spôsob napodobnenia výnimočne drahých ručne maľovaných predmetov a bola obľúbenou záľubou v kráľovských a šľachtických kruhoch.

S touto technikou vytvoríte prenádherné vajíčka, ktoré vám spestria váš domov a vytvoria príjemnú atmosféru.

 Servítková technika zdobenia vajíčok alebo decoupage technika

canva/ Getty Images

zdroj titulnej foto: canva/ Getty Images

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár