Začnite písať

Tipy a triky akčných mám

Tipy a triky akčných mám: 9 tipov pre žiarivé okná

Okná a ako na ich čistotu(1)

S príchodom jarnej sezóny sa mnohé z nás tešia na tradičné jarné upratovanie, ktoré často zahŕňa aj dôkladné umývanie okien. Čisté okná nielenže pridajú vášmu domovu estetickú hodnotu, ale tiež umožnia viac slnečného svetla preniknúť do vášho interiéru, čím vytvoria príjemnejšiu a svetlejšiu atmosféru. Tu je najlepších 9 tipov, ako dosiahnuť dokonale žiarivé okná bez veľkého úsilia.

Ideálny čas je kľúčom

Umyte okná v zamračený deň alebo keď slnko nesvieti priamo na sklo. Priame slnečné svetlo môže spôsobiť príliš rýchle schnutie čistiacieho roztoku a zanechanie nevzhľadných šmúh.

Príprava je polovica úspechu

Pred samotným umývaním odstráňte z rámov okien prach a pavučiny pomocou kefky alebo vysávača. Tento krok zabezpečí, že vaše okná budú po umytí skutočne čisté.

Zázrak domáceho čistiacieho roztoku

Vytvorte si účinný a ekologický čistiaci roztok zmiešaním 1 dielu bieleho octu s 1 dielom vody. Pre extra špinavé okná môžete pridať trochu tekutého mydla či jari.

Správne náradie robí rozdiel

Investícia do kvalitnej stierky a mikrovláknových utierok sa určite vyplatí. Staré noviny tiež môžu slúžiť ako efektívne náradie na leštenie a odstraňovanie zvyškov vody.

tipy a triky ako na žiarové okná

canva/ pixelshot

Majstrovská technika umývania

Aplikujte čistiaci roztok na sklo, použite stierku zhora nadol vertikálnymi ťahmi a po každom ťahu stierku dôkladne utrite. Tento postup minimalizuje šance na šmuhy.

Lesk bez šmúh

Po umytí a vysušení okien použite suchú mikrovláknovú handričku alebo noviny na dosiahnutie bezchybného lesku.

Prečítajte si: Tipy a triky akčných mám: Vysypte plech múkou bez neporiadku

Nezabúdajte na detaily

Okná nie sú len o sklách. Nezanedbajte rám a parapet, ktoré tiež potrebujú vašu pozornosť a môžu byť umyté rovnakým roztokom či prípravkom.

Prevencia pred nechcenými šmuhami

Obmedzte množstvo vody alebo roztoku a vždy poriadne vysušte okraje okna, aby ste predišli nechceným šmuhám.

Pravidelná údržba

Udržiavajte svoje okná čisté pravidelným odstraňovaním prachu a nečistôt, čo vám uľahčí budúce umývanie a udržiavanie krásy vašich okien.

Prinášame vám tipy na krásne a čisté okná

canva/ Valerii Honcharuk

Zdroj titulnej foto: canva/ yuganovkonstantin

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár