Začnite písať

RODIČOVSTVO

Lenka Králová: Ako „vybitý televízor“ znížil sledovanie TV u detí

Lenka Králová

Televízia je v domácnostiach často hlavným miestom zábavy, no ako ju využívať najmä pri deťoch, môže byť pre rodičov náročná úloha. Lenka Králová zdieľala na svojom instagrame zaujímavý príbeh o tom, ako sa vyrovnáva s požiadavkami svojich detí na sledovanie televízie. Použila zaujímavý trik tzv. „vybitej televízie“, keď jednoducho odstránila batérie z diaľkového ovládača a vysvetlila deťom, že televízor „sa vybil“ po dlhom používaní.

Prístup, ktorý sa overil

Tento prístup sa ukázal ako účinný, najmä keď deti začali televízor vypínať samy, aby si „dovolili“ pozrieť večer rozprávku. Lenka zdôrazňuje, že vďaka tomuto triku jej deti začali viac času tráviť hrou a kreatívnymi aktivitami namiesto toho, aby neustále žiadali o zapnutie televízora.

trik s "vybitým televízorom", ktorý úspešne znížil sledovanie TV u jej detí

canva/ Getty Images

Núdzové riešenie, ktoré im pomáha postupne porozumieť

Lenka Králová poukazuje na to, že televízor by nemal byť neustále prístupný a tým deťom ukazuje, že aj sledovanie má svoje limity. Odmietanie nekonečného sledovania rozprávok môže byť pre malé deti náročné pochopiť, ale takéto „núdzové“ riešenia im pomáhajú postupne rozumieť, že všetko má svoje hranice.

Prečítajte si: Deti a reklamy: Ako marketing formuje svet našich detí

Rovnováha zábavy a vzdelávania v digitálnej dobe

Lenka taktiež vyzýva rodičov, aby si uvedomili, že žiadna metóda nie je absolútne správna alebo najlepšia. Dôležité je, aby každý rodič našiel spôsob, ako najlepšie vychovávať svoje deti a zároveň, aby sa v komentároch vzájomne neposudzovali ani nekritizovali.
V digitálnom veku, kde je technológia neoddeliteľnou súčasťou našich životov, je dôležité nájsť rovnováhu medzi zábavou a vzdelávaním.

Lenkin príklad ukazuje, že s trochou kreativity môžu rodičia využiť technológiu na podporu rozvoja svojich detí, namiesto toho, aby ju nechali dominovať ich každodennému životu.

Vypočujte si aj video na jej profile l3nik, v ktorom hovorí o tom, ako tento trik vplýva na jej deti.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lenka Králová (@l3nik)

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár