Začnite písať

Aktuálne informácie pre rodičov

Ministerstvo školstva pripravuje zmeny v reedukačných centrách

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky si uvedomuje alarmujúci stav reedukačných centier. Rezort školstva už aplikoval niekoľko riešení a zároveň pripravuje aj ďalšie systémové a legislatívne zmeny. Návrh riešenia reedukačných centier má minister školstva Tomáš Drucker predložiť parlamentnému školskému výboru do konca apríla.

Tomáš Drucker

Tomáš Drucker, minister školstva
Zdroj foto: TASR

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky informuje, že inšpekcia vykonala v priebehu februára a marca dozor mimo plánu dozornej činnosti z dôvodu potreby preverenia plnenia povinností dozorovaných subjektov. Výsledky inšpekčnej činnosti zverejnili na webe ministerstva. „Dotknuté úrady práce aktuálne prijímajú opatrenia na odstránenie zistených nedostatkov, ktoré inšpekcii v sociálnych veciach doručia najneskôr do 30. apríla 2024.“ 

Prečítajte si: Na čo majú nárok slobodné matky na Slovensku?

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko vyzvalo ministra školstva a vládu, aby zatvorili reedukačné centrum v Bystričanoch. Predstavitelia Progresívneho Slovenska realizovali vlastný prieskum zariadenia, v ktorom podľa ich slov dochádza k porušovaniu pravidiel. Zistenia hnutiu potvrdili bývalí zamestnanci aj niekdajší chovanec. Podľa Progresívneho Slovenska zariadenie stojí štát viac ako 600.000 eur ročne, no neplní si svoj účel.

 

O problematickej situácií v reedukačných centrách sme vás už informovali v našich článkoch:

Stav v slovenských reedukačných centrách je tragický

SaS chce zmeniť členov rady školy v reedukačných centrách

 

Zdroj: TASR

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár