Začnite písať

zaujímavosti

Muž držal svoju ženu a 6 detí zavretých v dome celých 18 rokov

násilie

Muž v Mexiku držal svoju ženu a 6 deti zavretých v dome len v jednej izbe so zatlčenými oknami celých 18 rokov. Žena spolu so svojimi deťmi zažívala fyzické aj psychické násilie zo strany svojho manžela. Deti nemohli vyjsť von z domu ani chodiť do školy. Nesmeli sa hrať, iba pracovať postojačky 20 hodín denne bez jedla.

Rafael Pérez Hernandéz týral svoju manželku Soniu Mariu Rosu Noé a ich 6 detí od roku 1938. Sonia spoznala svojho o 13 rokov staršie manžela, keď mala 14 rokov. Rafael ju manipuloval od začiatku. Tvrdil jej, že je veľký podnikateľ a s ním ho čaká slávna budúcnosť. Sonia si Rafaela vzala za manžela, keď mala 21 rokov. Hneď po uzavretí manželstva začali spolu žiť v polorozpadnutej chatrči na severozápadnom predmestí hlavného mesta Mexika.

Prečítajte si: 20 otázok o materstve s herečkou a speváčkou Zuzanou Hrvoľovou

Ako vyzeral život Sonii a jej 6 detí?

Rafael vo svojom dome vyrábal jed na potkany. Túto prácu nútil vykonávať aj svoje deti. Rafael vo svojom dome pri výrobe jedu potkany aj týral. Utrpenie zvierat si užíval. S jedom experimentoval nielen na potkanoch, ale aj na svojich deťoch. Pri tejto práci druhorodené dieťa umrelo, pretože Rafael odmietal, aby deti dostali akúkoľvek lekársku pomoc. Dieťa sám pochoval v záhrade pri dome a telo zalial vápnom, aby nesmrdelo. Neskôr ochorelo aj ďalšie dieťa (6. mesačné dievča) na experiment svojho otca. Na naliehanie matky Rafael dovolil, aby dieťa vyšetril lekár. No dievčatko aj tak umrelo. Rafael ho opäť pochoval na záhradu. Potom mal Rafael so Soniou ešte ďalších 5 detí.

Deti jedli len ovsenú kašu, fazuľu a pili čistú vodu. Ich otec im čítal filozofické diela, púšťal klasickú hudbu a o svete vonku im hovoril, ako o mieste plnom hrôzy a zla.

Jedného dňa, keď bol Rafael v meste a predával jedy, sa jednému z chlapcov podarilo vyjsť z domu, a tak videl svet vonku. Keď to Rafael zistil, chlapca zmlátil a odsúdil ho na 3 dni hladu. Neskôr na to Rafael zobral svoje deti von, aby videli svet. Avšak zobral ich len do tej najhoršej a najnebezpečnejšej štvrte Mexika, aby mu deti verili, že vo svete vládne zlo.

násilie

ilustračná fotografia

Ako objavili Soniu a deti?

Jeden Rafaelov syn a jedna dcéra mali v období dospievania incestný vzťah za čo ich Rafael kruto potrestal. Rafael sa rozhodol túto dcéru držať stále na očiach, preto je brával so sebou do mesta, keď chodil predávať jed. Dievčaťu sa jedného dňa podarilo požiadať o pomoc ľudí v okolí. O rodine sa tak dozvedela polícia aj úrady a v roku 1959 prišli do domu, kde našli 6 vychudnutých, vydesených, bosých detí, ktoré mali po celom tele jazvy, oblečené boli len v starých špinavých handrách a rovnako zanedbanú matku. Deti boli nájdené v tmavej miestnosti, ktorá mala na podlahe vodu z pretekajúcej strechy.

Rafael bol následne odsúdený trestom odňatia slobody vo väznici. Avšak Sonia ani deti nedokázali bez Rafaela žiť. Otca neustále navštevovali vo väzení, pretože im podľa ich vlastný slov chýbal. Dokonca Sonia novinárom uviedla, že svojho manžela stále miluje. Rafael život vo väzení nezvládol a v roku 1972 sa obesil.

 

 

Zdroj foto: Freepik, Pexels

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár