Začnite písať

POMÁHAME SPOLOČNE

Pomôžme spoločne Jurkovi začať behať so zdravými detičkami

Podporujeme aspoň jeden príbeh dieťatka, ktoré potrebuje našu pomoc. 

Jurko je malé slniečko, pre ktoré jeho najbližší bojujú. Tento boj je však náročný nielen fyzicky a psychicky, ale aj finančne.  No aj napriek tomu sa Jurkovi rodičia zo všetkých síl snažia, aby bol Jurko  začlenený medzi zdravé detičky.

„Je to úžasný chlapček, malý bojovník, ktorý sa predčasne poponáhľal na svet a odvtedy bojuje zo všetkých síl.“ – Jurkovi rodičia

Jurko má stanovenú diagnózu DMO (detská mozgová obrna) – spastická kvadruparéza výraznejšie zasahujúca ľavú časť tela.  Aktívnymi pravidelnými cvičeniami, rehabilitačnými pobytmi a rôznymi terapiami sa snažia docieliť neposlušné nožičky, aby začali poslúchať – behať. Všetky tieto terapie sú však finančne extrémne náročné, keďže ich nehradí poisťovňa a ich pozastavenie nie je možné, pretože by nastal regres v Jurkovom zdravotnom stave.

Viac o detskej mozgovej obrne sa môžete dozvedieť v našom článku:

„Väčšina detičiek dostane zdravie ako dar už pri narodení, no Jurko také šťastie nemal. Ale je to náš bojovník, ktorý nám aj napriek každodennej drine, cvičeniu, bolesti vie jediným svojim úsmevom, slovom a pohladením, dodať silu ísť ďalej, nevzdávať to a hľadať možnosti ako mu pomôcť napredovať.“ – Jurkovi rodičia

chlapec s detskou mozgovou obrnou

Jurko na rehabilitáciách

Jedna z možností ako mu pomôcť priblížiť sa k zdravým detičkám je zdravotná pomôcka MOTILO. Jej cena na doplatok sa pohybuje okolo 900 eur, golfový rehabilitačný kočík najzakladanejší bez doplnkov je 850 eur a dva rehabilitačné pobyty – 4500 eur.

Pomôcť Jurkovi napredovať môžete tu. 

bábätko v inkubátore

Jurko sa narodil predčasne

 

Zdroj: Ľudia ľuďom

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár