Začnite písať

AKČNÉ TIPY

Kam s deťmi na Deň detí? 7 tipov od Malých výletníkov

deti na lúke

Dnešné tipy sú venované Dňu detí. Ak ešte nemáte vymyslené, kam sa vybrať s vašimi ratolesťami už zajtra, tak Kristína Ciglanská spolu s jej Malými výletníkmi spísala hneď niekoľko tipov.

Víkend otvorených parkov

Už tento víkend máte príležitosť objavovať zákutia parkov a záhrad, z ktorých niektoré nie sú sprístupnené aj celý rok. V mnohých prebieha aj zaujímavý program – rozhodne si ho pozrite a možno objavíte netradičnú záhradu práve vo vašom okolí. Podujatie prichádza v jarnom období, kedy mnohé záhrady rozkvitnú a zmenia sa na rozprávkové scenérie.

žena s knihou

Zdroj: Pixabay

Rozprávkové prehliadky

Interaktívna prehliadka zámku? Tak to my môžeme. Hneď v 1. júnový deň sa na Bojnickom zámku dozviete príbeh o Čarostudni. Nestíhate prísť? Nevadí. Rozprávkové prehliadky sa uskutočnia aj počas prázdnin.

Ekocentrum

Veľmi sa teším, že Ekocentrum rozšírilo svoje pôsobisko a už ho nájdete aj v zrekonštruovanom kaštieli v Čunove. Už najbližšiu sobotu sa dozviete o vtáctve, kreatívne sa vyhráte na tvorivých dielničkách a mňa úprimne zaujala aj cukrová show. Ale aj mnoho ďalšieho. Pekný program pripravili aj v ekoncentre na Kamzíku a v Stupave.

Prečítajte si: Konferencia Dieťa v ohrození reaguje na krízové situácie

Deň detí v Abelande

Aj náš obľúbený Abeland pri Lozorne si pripravil program ku Dňu detí. Chcete vidieť ako sa robia podkovičky v kováčskej dielni, vyskúšať si tvorbu misky na hrnčiarskom kruhu, či streľbu z luku? Pozdraviť môžete aj jahniatka, kozliatky, či pštrosy. A nebude chýbať ani hudba na akordeone.

ovce

Zdroj: Pixabay

Cesta rozprávkovým lesom

Máte radi prechádzky lesom? A čo tak ešte pridať aj rozprávkové postavičky? Už túto sobotu v Badíne organizujú Cestu rozprávkovým lesom. Ale nielen to, program zahŕňa aj jazdu na koníkoch, lanovú dráhu a aj toľko obľúbenú bublinkovú penu. Podujatie s rovnakým názvom sa plánuje aj Turčianskych Tepliciach, kde budete môcť stretnúť napríklad aj samotnú Snehulienku.

Samozber

Oslávte Deň detí zbieraním sladkej úrody. Nemáte záhradku? Čo tak vyskúšať samozber, napríklad aj voňavých jahôdok. Po spoločnom čase pri zbere sa môžete premeniť na šikovných kuchárov a spoločne s deťmi uvariť džem, bublaninu, ci ovocnú zmrzlinu. To už nechám na vašej fantázii.

Prečítajte si: Mama v parku je inšpiratívny projekt pre každú podporujúcu mamu z Košíc

Deň detí aj u vás

Skúste si pozrieť program vášho domu kultúry, či materského centra. Takmer po celom Slovensku si ku Dňu detí pripravili krásny a bohatý program. Nemáte radi veľké davy? Tak skúste spoločný deň s deťmi stráviť napríklad v prírode. Znie to neoriginálne? Hneď to trochu upravíme. Vezmite si na prechádzku aj plátno a temperky a namaľujte si na výlete spoločný obraz. A vždy keď sa naňho pozriete, spomeniete si na spoločne strávený čas.

 

 

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár