Začnite písať

Poviedky ku káve

Kamarátka, ktorá mi zničila život

Kamarátka

So Simonou som bola kamarátka od detstva. Prešli sme spolu cez mnohé obdobia – školu, prvé lásky, úspechy i pády. Vždy sme si boli blízke a verili si navzájom bez akýchkoľvek výhrad. Nikdy by mi ale nenapadlo, že práve ona bude tou osoba, ktorá mi spôsobí najväčšiu bolesť.

Simona_a_je_sme_boli_skvelé_kamarátky[1]

canva/ Getty Images Signature

Jedného slnečného popoludnia, keď som sa vracala domov z práce, som sa rozhodla zastaviť v miestnej kaviarni a dať si kávu. Potrebovala som trochu oddychu predtým, ako sa vrátim domov za deťmi a manželom. Keď som vstúpila do kaviarne, okamžite som si všimla niečo zvláštne. V rohu sedeli Simona a môj manžel Peter, hlboko ponorení do rozhovoru. Vyzerali, akoby ich svet okolo vôbec nezaujímal.
Myslela som si, že je to len náhoda. Simona sa predsa poznala s Petrom a nebolo neobvyklé, že sa stretli. Avšak, keď som si všimla, ako sa Peter sklonil a jemne ju chytil za ruku, srdce mi poskočilo. Rýchlo som sa otočila a odišla z kaviarne, kávu som si už ani nedala.

Simona_mi_ukradla_môjho_manžela[1]

canva/ pixabay

Ten večer som o tom nemohla prestať premýšľať. Rozhodla som sa, že sa ich na to musím spýtať. Peter mi povedal, že išlo len o priateľský rozhovor a Simona ho požiadala o radu ohľadom jej nového priateľa. Keď som sa to isté opýtala Simony, odpovedala podobne. Napriek tomu, že ich odpovede zneli presvedčivo, niečo vo mne mi hovorilo, že je niečo zle.

Zapierali_obaja_a_nepriznal_sa_k_nevere_ani_jeden

canva/Getty Images

Nasledujúce týždne som si všimla ďalšie náznaky. Peter sa často zdržiaval v práci dlhšie ako zvyčajne, jeho telefón bol neustále vypnutý alebo na tichom režime. A Simona sa začala vzďaľovať. Naše stretnutia boli čoraz zriedkavejšie a jej správanie sa zmenilo. Bola menej otvorená, menej veselá.

Prečítajte si: Dve vytúžené čiarky sa stali skutočnosťou

Jedného dňa, keď bol Peter opäť v práci dlho do noci, som sa rozhodla skontrolovať jeho počítač. Vedela som, že je to narušenie súkromia, ale moja zvedavosť a obavy boli silnejšie. Našla som správy, ktoré si so Simonou vymieňali. Boli plné láskyplných vyznaní a plánov na stretnutia. Zistila som, že ich vzťah trval už niekoľko mesiacov.
Srdce mi bilo ako splašené. Cítila som obrovský smútok, sklamanie a zradu. Moja najlepšia kamarátka a môj manžel, dve osoby, ktorým som najviac verila, ma zradili. Rozhodla som sa, že to nenechám iba tak, ale zakročím a vyložím karty na stôl.

Dala_som_si_tú_námahu_a_prelustrovala_všetko_až_som_zistila_trpkú_pravdu[1]

cavna/ Pexels

Keď Peter prišiel domov, čakala som ho v obývačke s vytlačenými správami v ruke. Keď to uvidel, jeho tvár zbledla. Pokúsil sa mi to vysvetliť, ospravedlniť sa, ale jeho slová boli len prázdne výhovorky. Zavolala som aj Simonu a požiadala ju, aby prišla.
Stála som pred nimi, oči plné sĺz a povedala som im, ako veľmi ma zranili. Simona sa tiež pokúsila ospravedlniť, ale jej slová pre mňa nemali žiadnu hodnotu. V tú noc som sa rozhodla, že musím urobiť veľkú zmenu. Vedela som, že tento vzťah už nemôže pokračovať a že potrebujem čas na to, aby som dokázala znova žiť a fungovať. Už len kvôli našim deťom, ktoré ma držali pri živote a dodávali mi neskutočnú silu.

Oboch_som_si_podala_a_vysvetlila_situáciu_ako_sa_má[1]

canva/ Pexels

Nasledujúce mesiace boli ťažké, ale postupne som našla silu v sebe a v podpore rodiny a ďalších priateľov. Učila som sa, ako sa znova postaviť na nohy, ako odpustiť, ale nezabudnúť. Simona a Peter sa z môjho života vytratili, ale ja som našla novú cestu a nové priateľstvá, ktoré mi pomohli znova veriť v lásku a priateľstvo.

Nevera_mi_síce_rozbila_manželstvo_a_rodinu,_no_lásku_k_mojim_deťom_už_nie[1]

canva/oksanashufrych

Zdroj titulnej foto: canva/ BGStock72

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár