Začnite písať

ZDRAVIE

Na podujatie Akčných žien v OC Nivy prišli ženy všetkých vekových kategórií

pre zdravie ženy

Druhá májová sobota bola venovaná všetkým ženám a ich zdraviu. Publikum sa kompletne zaplnilo dámami, ktoré jasne dokázali záujem o svoje zdravie. A že zdravý životný štýl nemá to pozitívny vplyv len na telo človeka, ale aj na stav jeho mysle, bolo vidno na tvárach všetkých prítomných.

OZ Akčné ženy už piaty raz prinieslo konferenciu o zdraví, a tentoraz v netradičnom šate. Podujatie sa konalo v priestoroch moderného obchodného centra NIVY v Bratislave a dvere boli otvorené skutočne každému návštevníkovi.

Prednášky a prezentácie, taktiež ukážky a ochutnávky v EXPO zóne o fyzickom a duševnom zdraví, výžive, ale aj kráse, prítomných poučili, ale aj pobavili.

Účastníci si mohli otestovať stav svojej pokožky a znamienok, odmerať svoj tlak, viscerálny  tuk, oskenovať chrup, prejsť tunelom simulujúcim ľudské črevo a vyskúšať si produkty pre krásnu pleť.

pre zdravie ženy

Čo sa účastníčky dozvedeli?

Onkodermatologička z Národného onkologického ústavu, MUDr. Zuzana Murárová, PhD. rozprávala o diagnostike rakoviny kože. Apelovala na prevenciu, najmä pre tých, ktorí majú svetlý fototyp pleti, a dávať pozor na deti. Spomínala, aké je dôležité poriadne sa natierať opaľovacím krémom a používať na slnku ochranné prostriedky.

Mirka Luberdová ako bývalá vicemiss súťaže Miss Slovensko spomínala, že sa často pohybovala v spoločnosti krásnych žien, krása im však nezaručovala šťastie.  Zdôraznila, že chudnutie je najmä v našej hlave a že je dôležité, ako k sebe pristupujeme. Cesta nie je v zakazovaní si určitých potravín, ale v striedmosti. MUDr. Peter Širola z Aloris Vital opisoval možnosti liečby infekcie močových ciest a odhalil, že rovnakú účinnosť ako antibiotiká majú prípravky s obsahom D-manózy, napríklad Blokurima. Výhodou je, že ich žena na rozdiel od antibiotík môže brať aj pol roka a pôsobia ako prevencia.

Renáta Daneková sa podelila o svoje skúsenosti so sklerózou multiplex. Jej optimizmus a sila, s akou sa vysporiadávala s týmto ochorením, bol neuveriteľný. V diskusii s ňou vystúpila aj jej lekárka, MUDr. Dáša Marecová.

Známy moderátor Patrik Herman porozprával silný príbeh o tom, ako rakovina hrubého čreva spôsobila smrť jeho otca. Prizval si na pódiu Mariána Božíka, ktorý sa podelil o to, ako pri náhodnom teste z lekárne zistil, že má rakovinu a ako sa s tým vysporiadaval. Obaja prízvukovali, že prevencia je mimoriadne dôležitá. Program spestrila stylistka Alexandra Vrábelová, ktorá predviedla ukážku farebnej typológie šatkovou metódou.

V poobednom bloku vystúpila Martina Dudová, zakladateľka prírodnej kozmetiky Kvitok. Opisovala svoju cestu za podnikaním, ktorá vôbec nebola jednoduchá, a podelila sa o to, aké zloženie má jej kozmetika.

Zubná lekárka Daniela Kafková prezradila, čo najviac trápi jej pacientov, a podelila sa o zaujímavosti o neviditeľnom strojčeku na zuby.

Koučka Lenka Siklienková vyrozprávala svoj príbeh vyhorenia a podelila sa o rady na tému 10 krokov k šťastnému životu. Pri vzťahovej poradkyni Zuzane Markovej zaplnili všetky miesta návštevníci, ktorí si chceli vypočuť jej tipy ako na spokojný partnerský vzťah.

Prekvapením pre návštevníkov bolo po každom bloku žrebovanie s krásnymi cenami. Účastníci mohli vyhrať napríklad darčekový set produktov spoločnosti ALORIS VITAL, darčekový balíček produktov prírodnej kozmetiky KVITOK, hydrosonickú kefku PRO od Curaprox, balíček od Biela Perla na krásne zuby alebo kozmetiku značky L’Oréal.

pre zdravie ženy

Aktivity v EXPO zóne

Piaty ročník konferencie prinesol aj množstvo sprievodných aktivít v EXPO zóne. Mnohí spíkri sa po prednáške a diskusii na pódiu presunuli do vedľajšej zóny, kde ochotne odpovedali na otázky.

Značka Inca Collagen pripravila ochutnávku čistého morského kolagénu bez prísad a má vzorku pre každú účastníčku. Curaprox prezentovala svoje výrobky pre zdravé zuby. Dámy z Nutrition Club Bratislava sa podelili o svoje poznatky o metabolickom zdraví a merali viscelárny tuk. Okrem toho ponúkali aj ochutnávky produktov značky Herbalife. Biela perla prezentovala svoje pasty pre krásne zuby a RescueRoom robilo ukážky prvej pomoci.

pre zdravie ženy

Kontrola znamienok a prevencia

V Expo zóne účastníci našli aj diskrétnu poradňu Trhu kože. Kto mal záujem, mohol ísť za plentu a dať si skontrolovať svoje znamienka. Od dermatologičky návštevníci dostali aj vzorky krémov na opaľovanie. Zástupcovia Všeobecnej zdravotnej poisťovne bezplatne ponúkali základné merania, ako napríklad kontrolu tlaku.

  1. ročník konferencie podporili silní partneri. Konferenciu PRE ZDRAVIE ŽENY organizoval portál Akčné ženy. Najbližšie sa na vás tešíme na podujatí Pre zdravie ženy v Prešove 30. mája 2024 a na inšpiratívnom podujatí Akčné ženy v Košiciach 31. mája 2024.
Tagy

Zanechaj nám svoj komentár