Začnite písať

POMÁHAME SPOLOČNE

Pomôžme spoločne Miškovi absolvovať intenzívne rehabilitácie

Podporujeme aspoň jeden príbeh dieťatka, ktoré potrebuje našu pomoc.

Pomôžme Miškovi absolvovať intenzívne rehabilitácie, ktoré mu pomáhajú v boji s epilepsiou.

Miško má 3 roky. Zaostáva v psychomotorickom vývine. Diagnostikovali mu aj epilepsiu. Prvé kroky začal vo veku 2.5 roka. Stále sú to kroky neisté, kostrbaté, zakopáva, padá. Miško na svoje napredovanie potrebuje finančne náročné intenzívne rehabilitácie.

Prečítajte si: Pomôžme spoločne Kristínke absolvovať potrebné rehabilitácie

Tehotenstvo Miškovej maminky bolo od začiatku po koniec bez problémov, všetky testy, kontroly boli v poriadku

„Prišiel deň pôrodu, resp. hlboká noc, o 1.30 som nastúpila na pôrodnícky príjem, kde mi hneď povedali, že to bude dlho trvať. Bola som trpezlivá, všetkých som ticho poslúchala. Pôrod nepostupoval, bolesti sa stupňovali, nájsť si úľavovú polohu už bolo nemožné. Ráno po 31 hodinách a kontrolnom vyšetrení nastal na pôrodnici zhon a akútna sekcia. 5.50 som si líhala na operačný stôl a Miško sa narodil o 6.06 hod.,12.4.2021. Bolesť vystriedala nekonečná radosť, úľava a láska. Nastalo krásne obdobie pre mňa. Až…5.9.2021 večerné kúpanie, Miško bol nejaký iný, divný, pohľad smeroval jedným smerom, telíčko ochabovalo, rýchlo som ho vybrala z vaničky a bežala s ním za mužom (už bývalým) do obývačky so slovami, aby rýchlo volal sanitku! Miško prestal dýchať, pery mu omodreli. Panika, strach! Začala som do neho intuitívne dýchať, neskôr podľa pokynov RZP na telefóne. Kým prišla záchranka, Miško sa našťastie rozdýchal. Vzali nás na JISku. Nasledovali mnohé vyšetrenia. Diagnóza: epilepsia. Točil sa so mnou celý svet. Nastavili nás na liečbu. Zdanlivo bolo všetko v poriadku. No po 5 týždňoch prišiel ďalší záchvat. Interval medzi záchvatmi sa skracoval, zvyšovali sa dávky liekov, nasadzovali ďalšie. Prišiel kolobeh sanitiek, nemocníc, vyšetrení, cvičení. Diagnostika momentálne stále beží, čakáme na výsledky genetického vyšetrenia. Miško sa ako tak drží. Užíva trojkombináciu liekov. Jeden liek musíme zháňať za hranicami, lebo ku nám sa nedováža a ani nebude, žiaľ.“ – Miškova maminka

Miško musí neustále cvičiť, má hypotóniu, často padá, zakopáva, má problémy aj s jemnou motorikou, nerozpráva, iba džavoce. Chodí na intenzívne rehabilitácie a terapie do RHB centra Natália v Hlohovci.  Okrem iného potrebuje pevné ortopedické sandále, kompresnú ortézu na bruško. No žiaľ, finančné limity jeho maminku nepustia. Ich situácia je o to ťažšia, že s Miškom zostala sama ako matka samoživiteľka. Pomôcť Miškovi napredovať môžete tu.

 

Zdroj: ľudia ľuďom

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár