Začnite písať

Uncategorized

Psychológ z poličky pomohol 5-ročnému dievčatku prekonať strach zo psa aj strašidiel len za 3 dni!

V dnešnej dobe, keď sú čakárne detských psychológov preplnené, chcela dať terapeutka a autorka Michaela Ray rodičom do rúk moderné, efektívne a ľahko použiteľné nástroje, s ktorými môžu aj sami pomôcť svojim deťom riešiť niektoré bežné situácie strachu. 

A tak vznikol nápad na knihu „Olívia v bublinke odvahy – 19 spôsobov riešenia strachu.“ 

kniha Olívia v bublinke odvahy

Kniha samozrejme nenahrádza odborné poradenstvo, aj priamo v texte knihy je to uvedené. Môže však slúžiť ako výborný doplnok mentálnej podpory pre dieťa.

Rukopis testovalo mnoho mamičiek, aby overili, či uvedené terapeutické metódy na detské strachy naozaj fungujú. Veronika, mama malej školkarky, nazvala túto knihu „psychológom z poličky“ a vysvetľuje svoju situáciu:

Mám hypersenzitívne dieťa a denne riešime plač, úzkosti, nechce chodiť do škôlky… Príbehy, kde maminka s Olíviou prakticky riešia podobné stavy, sú pre nás úžasné návody, ako prekonať ťažké chvíle. Už sa neviem dočkať, kedy ju budeme fyzicky držať v ruke, a budovať pevný vnútorný svet tejto krehkej dušičky.“ (Kniha je momentálne v predaji.)

Iná mamička pomohla s týmito metódami svojej 5-ročnej dcérke prekonať strach zo skákajúceho psa a zo strašidiel. Fungovalo to expresne rýchlo, už do 3 dní!

Pani Katka si pochvaľuje, ako vďaka týmto metódam zvládla jej 2,5-ročná dcérka nástup do škôlky.

Pani Martina vyriešila pre svoje tri deti strach zo strašidiel, psa a pomohla aj 8-ročnej školáčke s ťažkým ranným odlúčením.

Pre koho je kniha určená a o čom je?

Hoci bola kniha pôvodne napísaná pre deti vo veku 2-4 rokov, počas testovania mamičky potvrdili, že metódy fungujú aj pre staršie deti, napríklad aj pre 8-ročných.

Rodičia dostanú do rúk 19 terapeutických metód (možných intervencií), ktoré môžu ľahko aplikovať aj nad rámec spomenutých situácií. Deti si vytvoria mentálne zdroje na zvládanie nových situácií. S týmito zdrojmi výrazne znížia pravdepodobnosť vzniku fóbie. Posilnia si odvahu a sebadôveru.

Príbehy Olívie vás prevedú cez témy, z ktorých majú malé deti (2-4 roky) často strach, vrátane nástupu do škôlky. Na záver každej kapitoly nájdete námety na rozprávanie sa s dieťaťom a vysvetlenie použitých psychologických metód.

Opýtali sme sa autorky čo ju inšpirovalo knihu napísať.

Táto kniha začala vznikať v čase, kedy sa z mojej prvej knižky “Som skvelé dieťa – 7 pilierov detského sebavedomia” stal bestseller a keď ma oslovovalo mnoho rodičov s otázkami a námetmi na ďalšie potrebné témy. Prvá kniha medzitým pomohla tisícom rodín a bola preložená do viacerých jazykov vrátane jej doplnkovej verzie pre adoptované deti. Vďačnosť a pokora, ktorú som za to cítila, ma poháňali dopredu a premýšľala som o tom, ako dokážem pomôcť ešte viac. 

Pracujem ako terapeutka a koučka, pomáham dospelým klientom prekonávať strach a mentálne prekážky. V rámci regresnej terapie sa vraciame aj do detstva a zisťujeme korene problémov, ktoré sa im dnes opakujú. Z mojej práce je zrejmé, že keby daní ľudia mali určité mentálne zdroje v detstve k niektorým traumám, fóbiám, či mentálnym blokom, ani nemuselo dôjsť. Vďaka veľmi efektívnym nástrojom psychoterapeutickej metódy NLP (neurolinguistické programovanie) vieme dané bloky rýchlo transformovať.

Dala som si za cieľ aplikovať princípy NLP (neuro-lingvistické programovanie) a zložité terapeutické postupy do: 

  • jednoduchých príbehov, ktorým rozumie aj 3-ročné dieťa, vďaka tomu, že sú popísané hravou formou a s využitím detskej fantázie, ktorá práve v tomto veku prekvitá. 
  • metód, ktoré sú hmatateľným nástrojom v rukách rodiča, aj bez toho, aby bol odborník na psychológiu. 

Vznikla tak prvá slovenská kniha, zameraná na zvládanie detských strachov pomocou psychoterapuetických NLP nástrojov. S nadšením ju privítali aj odborníci v detskej psychológií a potvrdili, že tieto nástroje sú vhodné nielen pre rodičov, ale sú veľmi dobre využiteľné aj pre nich samých v práci s detskými pacientmi.

Kniha tak inovatívne kombinuje 3 v jednom: rozprávka pre malé deti, príručka s 19 psychologickými nástrojmi pre rodičov, a inšpirácia pre odborných pracovníkov (vychovávateľov, psychológov, …).

Kde si môžu záujemcovia knižku kúpiť?

Kniha je momentálne v predaji v rámci crowdfundingového portálu AUTORIA. https://www.codokazemama.sk/crowdfunding/olivia-v-bublinke-odvahy-19-sposobov-riesenia-strachu

Záujemcovia si môžu kúpiť svoj výtlačok a zároveň tak podporiť jej vznik. Príchod z tlačiarne očakávame v júni.

 

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár