Začnite písať

Aktuálne informácie pre rodičov

Školy majú možnosť stať sa spoluautormi novej praktickej príručky

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky pripravuje novú praktickú príručku pre žiakov, ktorej spoluautormi môžu byť aj školy, občianske združenia či jednotlivci.

Do zbierky dobrej praxe sa tak môžu zapojiť aj školy, občianske združenia či jednotlivci, ktorí pravidelne využívajú ranné kruhy a chceli by sa spolupodieľať na tvorbe príručky.

Školy, občianske združenia a jednotlivci môžu do 30. júna zdieľať osvedčené aktivity z ranných kruhov. Nová praktická príručka vznikne v budúcom školskom roku.

Prečítajte si: EÚ vyšetruje spoločnosť META pre návykové algoritmy škodiace deťom

Cieľom tejto výzvy je vyzbierať psychologicky bezpečné aktivity. Ministerstvo školstva Slovenskej republiky o tom informovalo na svojej webovej stránke.

šlabikár

Zdroj: TASR
Autor: Roman Hanc

Do zbierky dobrej praxe sa môžu zapojiť školy, občianske združenia či jednotlivci, ktorí pravidelne využívajú ranné kruhy a chceli by sa spolupodieľať na tvorbe príručky. Ministerstvo školstva Slovenskej republiky objasnilo, že aktivity budú po krátkom vyhodnotení zaradené do praktickej príručky. Autori aktivít, ktoré sa dostanú do finálnej verzie, budú tiež uvedení ako spoluautori.

„Medzi hlavné výhody pravidelného realizovania ranných kruhov patrí budovanie láskavých a kvalitných vzťahov medzi deťmi a žiakmi, podpora pozitívnej klímy v triede a pocit bezpečia či posilňovanie pocitu súdržnosti. Ranné kruhy pôsobia tiež ako preventívna pomôcka voči sociálno-patologickým javom, ako šikana,“ uviedli z ministerstva školstva SR.

 

Zdroj: TASR

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár