Začnite písať

Tipy a triky akčných mám

Tipy a triky akčných mám: Ako udržať biele oblečenie žiarivo biele

Biele oblečenie žiarivo biele Bezproblémov!

Udržanie bieleho oblečenia žiarivo bielym nie je len o praní, ale aj o správnej starostlivosti. V tomto článku sa dozviete, ako efektívne prať biele veci, aby zostali ako nové.

Prečo je teplota vody v práčke dôležitá?

Dnes už máme k dispozícii oblečenie z ľahko udržiavateľných materiálov, pokročilé práčky a vysoko efektívne pracie prostriedky. Tieto vďaka enzýmom a povrchovo aktívnym látkam dokážu odstraňovať nečistoty z tkanín aj v studenej vode. Avšak nižšia teplota vody môže zanechať oblečenie s nepríjemným zápachom, baktériami a biele oblečenie môže pôsobiť mdlo a špinavo.

Správne_zvolená_teplota_je_pri_praní_bieleho_oblečenia_veľmi_podstatná

canva/ pixelshot

Výhody prania bielizne v teplej vode

Aj keď nie všetky biele tkaniny môžu byť prané vo vysokých teplotách, väčšina materiálov, s výnimkou jemného hodvábu, ťaží z prania v teplejšej vode. Teplá voda podporuje totiž účinnosť menej drahých pracích prostriedkov, ktoré lepšie odstraňujú nečistoty spôsobujúce žltnutie bielych tkanín. Biela bavlnená bielizeň, ktorá sa nosí priamo na tele, potrebuje na odstránenie telesných nečistôt a rozklad zápachov horúcu alebo teplú vodu. Horúca voda tiež zabíja väčšinu baktérií a plesní na obliečkach, kuchynských utierkach alebo uterákoch bez potreby použitia dezinfekčného prostriedku, ako je chlórové bielidlo.

Ako si udržať biele oblečenie biele a svetlé?

Pranie pri nízkej teplote

Ak používate na pranie bielych šiat studenú vodu, zvoľte najkvalitnejší prací prostriedok, ktorý si môžete dovoliť a predĺžte dĺžku pracieho cyklu.

Sušenie na slnku

Keď je to možné, sušte biele oblečenie vonku na slnku. Ultrafialové lúče slnka pomáhajú bieliť tkaninu.

Ak chcete mať oblečenie biele, tak ho sušte na slnku

canva/ Getty Images

Nižšie teploty v sušičke

Pri použití automatickej sušičky sušte biele oblečenie na nižšom stupni tepla a vynechajte použitie avivážnych obrúskov, ktoré môžu zanechať zostatky spôsobujúce zožltnutie.

Prečítajte si: Tipy a triky pre akčné mamy: Odstránenie odtlačkov a šmúh z nerezu

Zrieďovanie bielidla

Hoci chlórové bielidlo môže efektívne bieliť biele bavlnené oblečenie, nikdy ho nepridávajte nerozriedené do práčky. Vždy ho najprv zrieďte vodou alebo ho nalejte do zásobníka na bielidlo v práčke.

Pravidelné čistenie práčky

Nezabudnite na pravidelné čistenie práčky, aby nezanechávala zostatky na vašom bielom oblečení.

Namiesto_klasickej_aviváže_môžete_použiť_aj_ocot,_pretože_je_účinný_pri_bieleni_bieleho_oblečenia

canva/ africa-images

Používanie sódy bikarbóny

Pridajte pol šálky sódy bikarbóny do prania, aby ste zlepšili belosť oblečenia a odstránili nepríjemné pachy.

Ocot ako aviváž

Namiesto komerčných aviváží môžete použiť pol šálky bieleho octu. Ocot pomáha odstrániť zvyšky pracích prostriedkov a zanecháva bielizeň mäkkú a sviežu.

Dodržiavaním týchto tipov môžete svoje biele oblečenie udržať dlhodobo svetlé a žiarivo biele. Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, dbajte na správne pranie a údržbu svojho oblečenia už od prvého dňa.

biele_oblečenie_vďaka_správnym_tipom

canva/ Pexels

Zdroj titulnej foto: canva/

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár