Začnite písať

zaujímavosti

Valentina Vasiljevová matka, ktorá porodila rekordných 69 detí

Valetina Vasiljevová

Valentina Vasiljevová, rodáčka z Ruska, ktorá žila v 18. storočí, sa zapísala do histórie vďaka svojej neobyčajnej plodnosti. Narodená v roku 1707 v meste Šuja, ktoré leží približne 250 kilometrov severovýchodne od Moskvy, sa preslávila ako žena, ktorá porodila najviac detí počas svojho života. Jej meno je dodnes zaznamenané v Guinnessovej knihe rekordov.

Valentina Vasiljevová porodila neuveriteľných až 27 krát

Valentina a jej manžel Feodor Vasiljev spoločne vychovali až 69 detí. Tento počet zahŕňa 16 párov dvojčiat, sedem skupín trojčiat a štyri skupiny štvorčiat, čo znamená, že Valentina porodila 27-krát. Je obdivuhodné, že ako roľníčka bez prístupu k pokročilej zdravotnej starostlivosti dokázala mať toľko detí, pričom všetky okrem dvoch prežili. Táto skutočnosť zvýrazňuje jej neuveriteľnú odolnosť a schopnosť starostlivosti v ťažkých podmienkach.

Takmer 20 rokov bola neustále tehotná

Valentina Vasiljevová sa stala matkou neuveriteľného počtu detí v období medzi rokmi 1725 a 1765. Počas tohto času prekonávala tehotenstvá v rôznych intervaloch – dvojčatá nosila 37 týždňov, trojčatá 32 týždňov a štvorčatá 30 týždňov. Jej schopnosť zostať zdravá a porodiť také množstvo zdravých detí v dobe, ktorá nebola známa pre pokroky v medicíne, je naozaj obdivuhodná.

Prečítajte si: Život Elisabeth Fritzl: 24 rokov nezvestná a zneužívaná otcom

O počte detí Valentiny boli isté pochybnosti

Príbeh Valentiny Vasiljevovej, matky, ktorá mala údajne 69 detí, vyvoláva pochybnosti medzi odborníkmi aj skeptikmi. Ťažko si predstaviť, že by toľko pôrodov prebiehalo bez pomoci modernej medicíny. Napriek tomu existujú historické záznamy, ktoré tento údaj potvrdzujú. Jedným z nich je zoznam z Nikolského kláštora poslaný v roku 1782 do Moskvy, ktorý uvádza, že Feodor Vasiljev, manžel Valentiny, mal vtedy 82 žijúcich detí z dvoch manželstiev.

Valentinin príbeh fascinuje a vyvoláva diskusie o tom, čo všetko môže byť v ľudskom živote možné. Je to príklad nezvyčajnej vytrvalosti a sily, ktoré prekračujú naše bežné predstavy o tom, čo je normálne.

rodina Valentiny Vasiljevovej

zdroj: twitter.com/WorldWideRecords

 

Zdroj titulnej foto: https://stav.ba/vijest/zena-koja-je-navodno-rodila-69-djece/7297

Zdroj článku: https://www.marca.com/en/lifestyle/2023/07/01/64a02569ca4741a8518b459a.html

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár