Začnite písať

Krása od A po Z

Vlasové produkty: V akom správnom poradí ich používať?

vlasové produkty

Používate vlasové produkty v správnom poradí? Mnohí z nás naslepo nasledujú rutinu, ktorú sme si zvykli vytvoriť bez toho, aby sme vedeli, prečo sú určité kroky dôležité. Ak chcete dosiahnuť najlepšie možné výsledky a skutočne si vyživiť vlasy, je kľúčové používať šampón, kondicionér a masku správnym spôsobom.

Vlasové produkty a ich poradie

1. Šampón: Váš prvý krok k čistým vlasom

Začiatkom každej vlasovej rutiny by mal byť šampón. Jeho hlavnou úlohou je dôkladne vyčistiť vlasy a pokožku hlavy od nahromadených nečistôt, mastnoty a zvyškov stylingových produktov. Správny výber šampónu, ktorý zodpovedá typu vašich vlasov, je základom. Či už sú vaše vlasy suché, mastné alebo poškodené, vždy existuje šampón, ktorý im môže poskytnúť presne to, čo potrebujú.

šampón_sa_používa_ako_prvý_produkt_pri_umývaní_vlasov[1]

canva/ The Susannah Townsend Collection

2. Kondicionér: Nevyhnutný krok pre hydratáciu a ochranu

Po šampóne nasleduje kondicionér, ktorý je navrhnutý tak, aby vlasy hydratoval, vyživil a pomohol im obnoviť ich prirodzenú rovnováhu po umytí. Kondicionér aplikujte predovšetkým na stredné časti a končeky vlasov, ktoré sú často viac poškodené a potrebujú viac pozornosti. Pomáha pri rozčesávaní, zvyšuje lesk a zabraňuje krepovateniu vlasov.

Prečítajte si: Nepoužívate oleje na vlasy? Tieto dôvody vám ukážu, prečo začať!

3. Maska na vlasy: Hĺbková kúra pre vaše vlasy

Maska na vlasy je často vnímaná ako luxusný krok, ale v skutočnosti by mala byť pravidelnou súčasťou vašej vlasovej rutiny, najmä ak sú vaše vlasy vystavené častému stylingu alebo nepriaznivým poveternostným podmienkam. Maska poskytuje hlbokú hydratáciu a výživu, ktorú kondicionér sám o sebe nemôže ponúknuť. Aplikujte ju raz týždenne alebo podľa potreby po použití kondicionéra, nechajte pôsobiť podľa návodu a dôkladne opláchnite.

maska_sa_používa_ako_posledný_produkt_vo_vlasovej_rutine

canva/ Irina Doborovich od autora Getty Images

Prečo je toto poradie dôležité dodržiavať?

Poradie používania týchto produktov nie je náhodné. Šampón otvára kutikuly vlasov, aby mohol vyčistiť vlasy a pokožku hlavy, zatiaľ čo kondicionér ich „uzatvára“, uzamyká vlhkosť a chráni vlasy pred poškodením. Maska poskytuje hĺbkovú liečbu a maximalizuje hydratáciu a výživu. Toto poradie zabezpečuje, že vaše vlasy sú čisté, vyživené a chránené, pripravené čeliť všetkému, čo príde do ich cesty.

Ak už používate tieto produkty v uvedenom poradí, ste na správnej ceste k zdravým a krásnym vlasom. Ak nie, je možno čas zvážiť zmenu vo vašej rutine. Vaše vlasy vám poďakujú!

zdravé vlasy so správnym poradím vlasových produktov

canva/ as-images237234231

Zdroj titulnej foto. canva/africa-images

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár