Začnite písať

zaujímavosti

10 tipov, ako zmeniť negatívny postoj

žena sa usmieva

Máte pocit, že vás ovládajú negatívne emócie? Pozrite sa spolu s nami na 10 jednoduchých krokov, ako sa dokážeme zbaviť negatívnych pocitov a „spozitívniť“ našu myseľ.

Identifikujte negatívne veci vo vašom živote

Identifikujte situácie, činnosti a ľudí, ktoré vám odoberajú energiu vo vašom živote, prípadne vo vás vyvolávajú negatívne emócie a začnite tieto veci meniť. Na papier napíšte čokoľvek vo svojom živote, čo považujete za negatívne. Prečítajte si zoznam a označte, čo môžete zmeniť.

Odstráňte toxických ľudí zo svojho života

To akými ľuďmi sa obklopujeme vytvára aj nás samotných. Odstráňte toxických ľudí zo svojho života, ak ich nemôžete úplne odstrániť, tak aspoň obmedzte stretávanie sa s nimi na minimum.

Vyriešte si svoj partnerský vzťah

Uistite sa, že žijete v zdravom partnerskom vzťahu, ktorý je založený na vzájomnom rešpekte a podpore.

Stop očakávaniam

Naučte sa nemať očakávania. Od seba či od druhých. Vzdať sa nereálnych alebo negatívnych očakávaní vám pomôže zbaviť sa zbytočných životných sklamaní. Prijmite to, že nič nie je dokonalé a nemusí všetko ísť presne podľa plánu.

žena na lúke

Zdroj: Freepik

Stop sťažovaniu sa

Sťažovať sa na všetko a všetkých je také bežné ľudské. Ale je to úplne zbytočné, iba čo nás to odoberá o energiu. Nesťažujte sa, ale začnite robiť niečo preto, aby ste nemali dôvod sa sťažovať.

Odpustite sebe aj druhým

Zachovávať v sebe negatívne pocity a hnev na niekoho iného alebo na seba samého je úplne zbytočné, nič to nevyrieši a nikdy to neprinesie nič pozitívne. Preto sa naučte odpúšťať druhým, ale aj sebe samým. Každý predsa robíme chyby. Je to súčasť života, ktorá nás môže posunúť vpred.

Urobte si zoznam vďačnosti

Napíšte si na papier zoznam vecí, za ktoré ste vo vašom živote vďační. Tento zoznam vám ukáže koľko pozitívneho v živote máte a zároveň vám môže slúžiť ako pripomienka v ťažších životných chvíľach.

Prečítajte si: Zistite čo sa deje v hlave vášho dieťaťa: 32 zábavných otázok, ktoré prinútia vaše dieťa rozprávať

Pomáhajte

Pomáhajte druhým. Nemusia to byť žiadne veľké skutky, postačia aj úplné drobnosti. Čo tak každý deň urobiť aspoň malý dobrý skutok pre niekoho druhého?

Sústreďte sa len na jednu vec

Zabudnite na multitasking, ktorý vo vás bude zbytočne vyvolávať stres. Naučte sa naplno sústrediť len na jednu jedinú vec. Sprítomniť sa a uvedomovať si čo práve robíte a robiť len tú jednu vec na plno a nie 10 naraz, ale len polovične. Budete tak mať sami so seba lepší pocit.

Venujte sa tomu čo vás robí šťastnými

Urobte si zoznam vecí, ktoré robíte každý deň, potom si urobte druhý zoznam vecí, ktoré vás robia šťastnými. Porovnajte svoje zoznamy a zistite, aké zmeny môžete urobiť, aby ste zahrnuli viac šťastia.

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár