Začnite písať

Krása od A po Z

6 dôvodov prečo nenosiť make-up počas teplých dní

Make-_up_cez_teplé_dni._Áno_alebo_nie[1]

Teplé dni plné slnečných lúčov a vonkajších aktivít nám prinášajú radosť, ale pre pleť bohužiaľ záťaž. Pre mnohé ženy je make-up každodennou súčasťou života, no počas horúcich dní môže byť jeho nosenie skôr na škodu než na úžitok. Prečo by ste teda mali zvážiť obmedzenie alebo vynechanie make-upu počas teplých dní?

1. Potenie a rozmazávanie make-upu

Letné teploty neodmysliteľne vedú k zvýšenému poteniu. Potenie spôsobuje, že make-up sa začne rozmazávať, čo môže mať za následok neupravený vzhľad. Predstavte si, že ste na letnej párty a váš make-up sa začne topiť – nie práve ideálna situácia, však? Bez make-upu si môžete užívať letné aktivity bez starostí o to, ako vyzeráte.

2. Upchávanie pórov a kožné problémy

Počas teplých dní sa póry prirodzene rozširujú a stávajú sa náchylnejšie na upchávanie. Make-up, najmä ten, ktorý nie je nekomedogénny, môže tento problém ešte zhoršiť. Výsledkom môže byť akné, čierne bodky a iné kožné problémy. Doprajte svojej pleti možnosť dýchať a regenerovať sa, namiesto toho, aby ste ju dusili vrstvami make-upu.

Nosenie_make-upu_cez_teplé_dni_môže_spôsobiť_napríklad_vychádzanie_pleti[1]

canva/ doucefleur’s Images

3. Riziko podráždenia pleti

Kombinácia tepla, potu a make-upu môže viesť k podráždeniu pleti. Prírodné oleje a pot sa miešajú s make-upom, čo môže spôsobiť začervenanie a zápal. Udržiavanie pleti bez make-upu počas horúcich dní môže pomôcť predísť týmto nepríjemnostiam a udržať pleť zdravú a sviežu.

4. Kratšia výdrž make-upu

Vysoké teploty skracujú životnosť vášho make-upu. Pot a prirodzené oleje na pleti spôsobujú, že make-up sa rýchlejšie rozmazáva a stráca svoju pôvodnú podobu. Neustále úpravy a korekcie môžu byť otravné a časovo náročné. Prečo sa teda trápiť, keď môžete mať pohodlie a prirodzený vzhľad?

Prečítajte si: SPF krémy: Skutočne 100 % účinné proti vráskam?

5. Znížená účinnosť opaľovacieho krému

Opaľovací krém je kľúčový pre ochranu pleti pred škodlivými UV lúčmi. Make-up však môže znížiť jeho účinnosť tým, že vytvorí bariéru medzi krémom a pleťou. Aby ste zabezpečili maximálnu ochranu pred slnkom, je lepšie naniesť opaľovací krém priamo na čistú pleť a vynechať make-up.

Make-up_cez_letné_dni_nie_je_príliš_dobrý_nápad._Zistite_prečo![1]

canva/ Pexels

6. Prirodzená krása a pocit slobody

Leto je čas, kedy môžeme ukázať svoju prirodzenú krásu. Bez make-upu sa budete cítiť ľahšie a oslobodené. Prijatie svojej prirodzenej pleti môže byť oslobodzujúce a môže pozitívne vplývať na vaše sebavedomie. Užite si letné dni s pocitom sviežosti a komfortu.

Aj keď make-up môže byť skvelým nástrojom na zvýšenie sebavedomia, počas teplých dní môže spôsobiť viac škody než úžitku. Od potenia a upchávania pórov po riziko podráždenia a zníženú účinnosť opaľovacieho krému, existuje mnoho dôvodov, prečo by ste mali zvážiť minimalistický prístup k líčeniu. Doprajte svojej pleti pauzu a užívajte si leto s prirodzenou krásou a menším stresom.

Zahoďte_make-up_cez_letné_a_teplé_dni[1]

canva/ Getty Images

Zdroj titulnej foto: canva/dean-drobot

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár