Začnite písať

AKČNÉ TIPY CESTUJEME S DEŤMI

9 zábavných hier pre deti na dlhé cesty autom

chlapec v aute

Plánujete stráviť pár hodín v aute? Prinášame vám hry, ktoré zabavia vaše deti na dlhých cestách. Výlety autom s deťmi môžu byť náročné. Ak nechcete počúvať dookola vetu „Už sme tam?“, skráťte vašim deťom cestu autom našimi 9 zábavnými hrami. 

Otázky

Dajte za úlohu deťom klásť vám otázky o nich. Napríklad budete mať uhádnuť aké je obľúbené jedlo či rozprávková bytosť vášho dieťaťa. Následne si môžete úlohy vymeniť a vy budete klásť deťom otázky o vás.

Rodinná rozprávka

Vytvorte spoločne rozprávku o vašej rodine. Prvá osoba začína slovami „Kde bolo tam bolo, bola raz jedna rodina…“ Potom druhá osoba príbeh dopĺňa svojou vetou. Postupne sa striedajte jednou vetou za druhou až vytvoríte vašu rodinnú rozprávku. Príbeh si môžete nahrať aj do telefónu a následne ho prepísať, aby ste naň nikdy nezabudli.

Prečítajte si: Ako sa zbaviť nevoľnosti pri cestovaní?

Zvieracia abeceda

Prvý hráč povie ľubovoľné zviera a druhý hráč bude mať povedať zviera, ktoré začína na písmeno, ktorým končí prechádzajúce zviera. Napríklad prvá osoba povie „tiger“, tak druhá osoba môže povedať „rak“, tretia osoba „kačka“, štvrtá osoba „albatros“. A takto môžete pokračovať až kým neminiete všetky zvieratá.

chlapec v aute

Zdroj: Freepik

Uhádni melódiu

Zahrajte si hru kde bude mať jedna osoba hmkať melódiu piesne alebo zvučky seriálu a ostatní cestujúci budú mať uhádnuť o akú pieseň ide.

Uhádni pieseň

Jeden z cestujúcich má za úlohu povedať jednu vetu z nejakej piesne a ostatní cestujúci majú za úlohu uhádnuť názov piesne alebo interpreta.

Hľadanie „pokladu“

Na túto hru sa musíte vopred pripraviť. Pred cestou si urobte zoznam vecí, ktoré pravdepodobne uvidíte na ceste – modrý billboard, ovce, hrad Strečno atď. Vaše deti môžu tieto predmety hľadať a sledovať, čo vidia. Ak nájdu všetko na vašom zozname, vyhrávajú cenu.

Tajné miesto

Na túto hru potrebujete mať so sebou mapu. Jedna osoba sa pozrie na cestnú mapu a nájde malé mesto, dedinu, jazero alebo rieku. Táto osoba oznámi názov miesta, ktoré si vybrala. Druhý hráč má 60 sekúnd na to, aby sa pozrel na mapu a pokúsil sa nájsť tajné miesto. Túto hru môžete hrať aj tak, že neprezradíte aké miesto ste si vybrali alebo dáte len nápovedu a druhý hráč si to bude mať tipnúť.

Chcel by si radšej?

V tejto hre si navzájom kladiete otázky ako napríklad: „Chceš radšej celý deň jesť čokoládu alebo pizzu?“ alebo „Chceli by ste mať radšej schopnosť lietať alebo sa stať neviditeľným?“

Prečítajte si: Zistite čo sa deje v hlave vášho dieťaťa: 32 zábavných otázok, ktoré prinútia vaše dieťa rozprávať

Pozor na ústa

Pred cestou si vyberte slová alebo frázy, ktoré sú v aute „zakázané“ – napríklad krstné mená členov rodiny alebo „Už sme tam?“ Ak niekto povie jedno zo zakázaných slov, dostane bod. Kto má na konci jazdy najmenej bodov, vyhráva hru.

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár