Začnite písať

RODIČOVSTVO

Materská dovolenka a stres: Ako si spríjemniť toto obdobie?

Materská dovolenka a stres

Materská dovolenka je časom, ktorý by mal byť plný radosti a pokoja, avšak realita často býva iná. Stres a napätie môžu prekážať tomu, aby ste si tento čas naozaj užili. Tu je niekoľko tipov, ako si môžete urobiť materskú dovolenku príjemnejšou a ako sa zbaviť stresu.

Doprajte si relax vo vani

Ak si nepamätáte, kedy ste naposledy relaxovali vo vani, je čas to zmeniť. Urobte si čas na dlhý kúpeľ vo vode, pridajte do nej relaxačné oleje, zapáľte sviečky a pustite si obľúbenú hudbu. Táto malá chvíľa pokoja vám pomôže znovu načerpať sily.

Začleňte pohyb do svojho dňa

Pohyb je skvelý spôsob, ako zredukovať stres. Nemusíte sa hneď zapísať na náročné pohybové kurzy. Stačí, ak si nájdete aktivitu, ktorá vás baví – môže to byť tanec, behanie, plávanie alebo skákanie cez švihadlo. Tieto činnosti nielenže pomáhajú odplaviť stres, ale tiež zvyšujú hladinu endorfínov, hormónov šťastia.

Ako_si_užiť_materskú_dovolenku_bez_stresu[1]

canva/ Pexels

Využite masáže pre uvoľnenie

Ak vás trápi bolesť chrbta alebo len potrebujete uvoľnenie, masáž môže byť ideálnym riešením. Vyhraďte si čas na pravidelné masáže, ktoré pomôžu vášmu telu, ale aj vašej mysli.

Nájdite si čas na lásku

Napriek všetkým povinnostiam a záväzkom, nájdite si čas aj na intímne chvíle s partnerom. Sex nie je len o blízkosti, ale môže byť aj účinným spôsobom, ako sa zbaviť stresu a upevniť váš vzťah.

Počas_materskej_nezabúdajte_na_svojho_partnera_a_trávte_s_ním_čas_aj_o_samote[1]

canva/ oduaimages

Udržujte sociálne kontakty

Je dôležité udržiavať kontakt s kamarátkami a stretnúť sa na káve či čaji. Tieto stretnutia vám môžu poskytnúť potrebnú oporu a príležitosť na zdieľanie skúseností. Ak máte pocit osamelosti, zúčastnite sa stretnutí v materskom centre alebo sa pridajte k skupine pre mamičky.

Prečítajte si: Zónové upratovanie: Efektívna metóda pre neustále čistý domov

Dajte si čas len pre seba

Je dôležité pripomínať si, že aj vy potrebujete čas pre seba. Nenechajte sa zahltiť povinnosťami a starostlivosťou o dieťa tak, že na seba úplne zabudnete. Vyhradený čas pre seba je nevyhnutný pre vaše duševné zdravie a šťastie.

Pamätajte, že byť matkou je náročná, ale nesmierne dôležitá úloha. Doprajte si občas pauzu a nájdite si čas na regeneráciu, aby ste mohli byť šťastnou a vyrovnanou mamou, ktorú vaše dieťa potrebuje.

Vyčleňte_si_čas_na_pohyb_aj_na_materskej[1]

canva/ Pexels

Zdroj titulnej foto: canva/ Pexels
Tagy

Zanechaj nám svoj komentár