Začnite písať

POMÁHAME SPOLOČNE

Pomôžme spoločne malej Lolke rozhýbať ručičku po operácii

Podporujeme aspoň jeden príbeh dieťatka, ktoré potrebuje našu pomoc.

Lola má len pár mesiacov, no nehýbe pravou ručičkou. Jej diagnóza je poškodenie plexus brachialis, čo je spleť nervových vlákien, ktoré vedú do hrudníka, ramena, predlaktia a ruky.

Lolkine problémy sa zistili pri pôrode. Od narodenia chodí pravidelne na cvičenia, absolvovala už aj operáciu vo Viedni. K tomu, aby mohla Lolka svoju ručičku používať potrebuje pravidelné rehabilitácie.

„Dcérka Lola sa narodila v piatok, 8.9. Pri pôrode sa nastali komplikácie a takto moja malinká dopadla. Po pôrode ju hneď zobrali na monitor a bola tiež pod lampičkou. Celé dni bola pozorovaná, lebo po narodení bolo treba ju rozdýchať a dať jej kyslík. V nedeľu mi konečne povedali, že všetko je s ňou v poriadku (okrem ručičky), ale že v pondelok ju ešte čaká neurologické vyšetrenie. Vyšetrenie dopadlo „dobre“, teda nenašli nič nezvyklé v hlavičke a hovorili že ručičku rozcvičíme a bude dobre. Kontrolné vyšetrenie u neurologičky sme mali až 9.10. kedy nám lekárka povedala, že tá ručička vôbec nie je v poriadku (čo som aj videla) a že možno ju bude treba operovať. Lola potrebovala vyšetrenie ako EMG a potom MR, na ktoré sme sa dostali až v decembri. Tak sme čakali a cvičili Vojtovku. Dočkali sme sa a 12.12. sme absolvovali EMG vyšetrenie. Výsledky neboli najlepšie, v jej dlani nebola nameraná žiadna aktivita nervov/svalov. 14.12. sme mali kontrolu u neurologičky, ktorá hneď volala pánovi primárovi na NUDCH, ten hovoril, aby mu preposlala výsledky. Podľa toho na ďalší týždeň Lola mala MR vyšetrenie. Zvládla to super. Tu ale už nebola otázka, potrebná bola operácia. Operáciu na Slovensku nerobia, tak sme boli na konzultácii v Maďarsku a v Rakúsku. Lola mala vytrhnutý nerv z miechy tak sme sa rozhodli pre Rakúsko. Za operáciu bolo treba zaplatiť dopredu. Podarilo sa nám pozbierať 1/3 a ostatné peniažky nám boli požičané. Teraz, ale Lola potrebuje dalšie rehabilitácie, a preto by sme chceli požiadať o vašu pomoc a podporu.“ – Lolkina maminka

Lola v nemocnici

Lola v nemocnici

Pomôcť Lolke rehabilitovať a začať, tak používať svoju rúčku môžete tu.

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár