Začnite písať

RECEPTY

Skvelý recept na sladký twister s cottage cheese

twister s cottage cheese

Ak máte doma cottage cheese a chceli by ste si pripraviť niečo sladké, máme pre vás skvelý recept! Tento twister s cottage cheese a špaldovou múkou je nielen chutný, ale aj relatívne zdravý. Jeho príprava je jednoduchá a výsledkom je úžasne lahodný dezert, ktorý zvládne každý.

Recept na sladký twister s cottage cheese

  • 200g cottage cheese
  • 1 vajce
  • 200g špaldovej múky
  • 1 čajová lyžička kypriaceho prášku
  • 2 polievkové lyžice trstinového cukru (alebo iné sladidlo podľa vášho výberu)

Vyskúšajte tiež: Recept na maslové lúpačky v mikrovlnke

Postup

Príprava zmesi cottage cheese

Najskôr vymixujte cottage cheese do hladka. Tým získate perfektný základ pre vaše cesto.

Pridanie ingrediencií

Do hladkého cottage cheesu pridajte vajíčko a dobre premiešajte. V samostatnej miske zmiešajte špaldovú múku, kypriaci prášok a trstinový cukor. Suché zmesi postupne zapracujte do mokrých ingrediencií, až kým nevznikne jednoliate cesto.

Formovanie twistera

Cesto vyvaľkajte na pomúčenej doske na tenký plát. Rozotrite po ňom vašu obľúbenú náplň či už je to zmes kakaa a cukru alebo nutela. Potom cesto zrolujte a pozdĺžne rozrežte na dve polovice. Tieto jemne zapleťte, aby twister získal pekný tvar a aby bola náplň rovnomerne rozložená.

Pečenie

Umiestnite zapletený twister na plech a pečte v rúre predhriatej na 180°C približne 30-35 minút, kým twister nezíska zlatohnedú farbu.

Po upečení nechajte twister chvíľu odpočinúť, aby sa dal ľahko krájať. Podávajte teplý alebo po vychladnutí – v oboch prípadoch je neodolateľný.

Recept na twister s cottage cheese

canva/ estefaniavizcaino

Zdroj titulnej foto: canva/estefaniavizcaino

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár