Začnite písať

Aktuálne informácie pre rodičov

Slovenské a české ministerstvo školstva sa dohodlo na spolupráci

Tomáš Drucker

Slovenské a české ministerstvo školstva sa dohodlo na spolupráci v oblasti zmien v základnom, strednom či vysokom školstve. Ministerstvá chcú spolupracovať vo financovaní regionálneho školstva a manažmentu kvality škôl.

Minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky Tomáš Drucker a minister školstva, mládeže a telovýchovy Českej republiky Mikuláš Bek sa dohodli na spolupráci medzi ich tímami. Nakoľko školské systémy sú v oboch krajinách podobné a zároveň disponujú aj mnohými takmer totožnými výzvami. Pracovné tímy by mali koncom leta pracovať už nad konkrétnymi projektmi.

Tomáš Drucker a Mikuláš Bek.

Tomáš Drucker a Mikuláš Bek.
Zdroj: TASR Autor: Pavol Zachar

„Chceme využiť kapacity a zdroje na obidvoch stranách štátu na to, aby sme oveľa intenzívnejšie spolupracovali, pretože v niektorých projektoch sme začali skôr,“ poznamenal Tomáš Drucker, minister školstva Slovenskej republiky.

Naše ministerstvo školstva začalo kurikulárnu reformu skôr a české ministerstvo školstva aktuálne pracuje na zmene štátneho vzdelávacieho programu. Drucker tiež uviedol, že Česká republika je zas v popredí v iných oblastiach. Ako napríklad má viac skúseností s výkonnostnými zmluvami vo vysokom školstve, ktoré sa na Slovensku zaviedli len teraz.

Prečítajte si: Minister školstva chce meniť školstvo od predprimárneho až po vysokoškolské vzdelávanie

Slovenský a český rezort školstva chcú spolupracovať napríklad na zmenách v základnom, strednom či vysokom školstve, financovaní regionálneho školstva či manažmente kvality škôl. Rovnako aj na potenciálnej výzve rozvíjať nové študijné programy.

 

Zdroj: TASR

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár