Začnite písať

Tipy a triky akčných mám

Tipy a triky akčných mám: Koniec zápachu z odpadkového koša!

Zápach z odpadkového koša a ako sa ho účinne zbaviť?

Odpadkový kôš môže byť zdrojom nepríjemných pachov v domácnosti. Aj keď pravidelné vynášanie odpadu pomáha, zápach sa často drží aj po vyprázdnení koša. Jednoduchým a efektívnym riešením je použitie jedlej sódy a esenciálnych olejov. Tento trik nielen neutralizuje zápach, ale zároveň dodá vašej kuchyni príjemnú vôňu. V tomto článku vám ukážeme, ako na to.

Čo budete potrebovať?

  • 1 hrnček jedlej sódy
  • 10-15 kvapiek esenciálneho oleja (napríklad citrón, levanduľa, čajovníkový olej alebo iný váš obľúbený olej)
  • Misku na miešanie
  • Lyžicu

Prečítajte si: Tipy a triky akčných mám: Ako si vytvoriť vlastné nálepky

Postup

Pripravte si ingrediencie: Vezmite si hrnček jedlej sódy a vysypte ju do misky. Jedlá sóda je známa svojimi schopnosťami neutralizovať pachy, čo z nej robí ideálny prostriedok na odstránenie zápachu z odpadkového koša.

Pridajte esenciálny olej: Do jedlej sódy pridajte 10-15 kvapiek esenciálneho oleja. Výber oleja závisí od vašich preferencií – citrónový olej dodá sviežu citrusovú vôňu, levanduľa má relaxačný účinok a čajovníkový olej olej má antibakteriálne vlastnosti.

Esenciálne_oleje_ako_pomocníci_pri_zápachu_z_odpadkového_koša[1]

canva/ madeleinesteinbach

Dôkladne premiešajte: Pomocou lyžice dobre premiešajte jedlú sódu s esenciálnym olejom, aby sa olej rovnomerne rozprestrel. Táto zmes bude fungovať ako pohlcovač zápachu a zároveň uvoľní príjemnú vôňu do vášho odpadkového koša.

Nasypte zmes do koša: Nasypte pripravenú zmes na dno prázdneho odpadkového koša. Jedlá sóda začne okamžite pracovať na neutralizácii zápachov, zatiaľ čo esenciálny olej dodá sviežu vôňu.

Nezabudnite na výmenu zmesi: Aby ste udržali váš odpadkový kôš stále svieži, odporúčame vymeniť zmes každé dva týždne alebo kedykoľvek začnete cítiť nepríjemný zápach. Jedlá sóda časom stráca svoju účinnosť, takže pravidelná výmena zabezpečí trvalú sviežosť.

Použitie jedlej sódy a esenciálnych olejov je jednoduchý, ekologický a ekonomický spôsob, ako udržať váš odpadkový kôš bez nepríjemných pachov. Navyše, príjemná vôňa esenciálnych olejov môže prispieť k lepšiemu pocitu vo vašej domácnosti. Vyskúšajte tento trik a užite si svieži vzduch bez zápachu!

Odpadkový kôš už nebude spôsobovať s týmto trikom zápach v celej domácnosti

canva/ Getty Images

Zdroj titulnej foto: canva/pixelshot

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár