Začnite písať

Aktuálne informácie pre rodičov

V slovenských materských školách sa vytvorí takmer 8 000 nových miest

Ministerstvo školstva Slovenskej republiky bude ďalšie žiadosti na budovanie nových miest v materských školách prijímať už iba do rezervného zoznamu. Celková suma relevantných žiadostí dosiahla k utorku alokáciu výzvy vo výške 128,3 milióna eur. 

„Ministerstvo bude naďalej prijímať ďalšie žiadosti, ale upozorňuje žiadateľov, že budú po posúdení a splnení podmienok zaradené na rezervný zoznam.“

Budovanie miest vďaka financiám z plánu obnovy je podľa ministerstva školstva len začiatkom. Rezort už hľadá ďalšie finančné zdroje, ktoré pomôžu rozvíjať a podporovať výstavbu a rozširovanie škôl a školských zariadení.

 

Prečítajte si: Aké majú absolventi povinnosti voči zdravotnej poisťovni po ukončení štúdia?

Ministerstvo školstva za posledné dva mesiace zaznamenalo výrazný nárast záujmu, keďže 35 percent žiadostí v rámci výzvy bolo podaných práve v tomto období. „Veľký záujem zo strany zriaďovateľov svedčí o naliehavosti a potrebe rozšírenia kapacít predškolských zariadení,“ podotkol minister školstva Tomáš Drucker.

Rezort aktuálne eviduje 169 relevantných žiadostí. Tie spolu prispejú k vytvoreniu 7705 nových miest v materských školách po celom Slovensku. Vďaka tejto výzve majú oprávnení žiadatelia možnosť bez akéhokoľvek spolufinancovania realizovať výstavbu nových miest.

Najvyšší počet žiadostí zaznamenali v Prešovskom samosprávnom kraji (37) a Žilinskom samosprávnom kraji (28).

 

Zdroj: TASR

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár