Začnite písať

RODIČOVSTVO

Aká je ideálna teplota bazéna pre deti?

Teplota bazéna: Aká je ideálna teplota bazéna pre deti?

Teplota vody je podstatná, najmä keď sa pripravujete na letný deň plný plávania a zábavy v bazéne. Predstavte si, ako slnko svieti, deti sa hrajú a šantia vo vode. Plávanie je pre ne nielen zábavou, ale aj skvelým spôsobom, ako sa hýbať a vyblázniť dosýta. No skôr, ako sa hodíte do vody spolu s nimi, je tu práve teplota vody, na ktorú by ste nemali zabudnúť.

Prečo je teplota vody taká dôležitá?

Deti sú ako malé teplomery, pretože rýchlo reagujú na zmeny teploty. Ich telíčka sa ešte len učia, ako udržiavať teplotnú rovnováhu, takže správna teplota vody je dôležitá. Príliš studená voda môže byť pre nich nepríjemná a dokonca aj nebezpečná, zatiaľ čo príliš teplá voda môže viesť k rýchlej únave.

Zábava vo vode pre najmenších

Pre tých najmenších plavcov, bábätká a batoľatá, je ideálna teplota vody v bazéne medzi 32 a 34 ° C. Táto teplota im poskytuje komfort a bezpečnosť, keďže ich schopnosť regulovať telesnú teplotu je ešte obmedzená. Predstavte si, že si dávate teplý kúpeľ – taký pocit by mali mať vaše deti vo vode.

Aká má byť správna teplota bazéna pre tých najmenších?

canva/ Getty Images

Predškoláci a plávanie

Deti vo veku od 3 do 5 rokov už môžu zniesť o niečo chladnejšiu vodu, ale stále je dôležité, aby bola príjemná. Pre túto vekovú skupinu sa odporúča teplota v rozmedzí 30 a 32 ° C. Tieto deti sú už odolnejšie, no stále potrebujú teplú vodu, aby si mohli naplno užiť všetky hry a aktivity.

Predškoláci a plávanie aká je pre nich správna teplota bazéna?

canva/ Getty Images

Starší plavci

Školáci vo veku 6 a viac rokov už majú viac skúseností a často sú fyzicky aktívnejší. Ideálna teplota vody pre nich je medzi 28 až 30 ° C. Táto teplota je skvelá na plávanie a tréning, pričom im umožňuje byť vo vode dlhší čas bez toho, aby sa podchladili.

Starší plavci a správna teplota bazéna

Getty Images Signature

Aktivity vo vode a ich vplyv na teplotu

Ak sa vaše deti vo vode iba šantia, striekajú a bavia sa, možno im bude vyhovovať aj mierne chladnejšia voda. No pri kľudnejších aktivitách, ako je výučba plávania alebo relaxácia, je potrebné zabezpečiť teplejšiu vodu. Dlhší čas strávený v chladnejšej vode môže viesť k podchladeniu, čo by zábavu rýchlo pokazilo.

Prečítajte si: Opaľovací krém pre deti: Čo všetko zohľadniť pri jeho výbere?

Bezpečnosť a hygiena je tiež veľmi dôležitá

Nezabúdajte, že teplejšia voda môže byť živnou pôdou pre baktérie a mikroorganizmy. Preto je dôležité pravidelne kontrolovať a udržiavať čistotu bazéna. Pravidelné meranie teploty vody zabezpečí, že vaše deti budú vždy v bezpečnom a príjemnom prostredí.

Správna teplota vody v bazéne je kľúčom k tomu, aby si vaše deti mohli plávanie užiť naplno. Dodržiavaním odporúčaných teplôt podľa veku a prispôsobením podmienok aktuálnym aktivitám zabezpečíte, že vaše deti budú mať z plávania len tie najlepšie zážitky. Takže nabudúce, keď sa vyberiete s deťmi k bazénu, nezabudnite skontrolovať teplotu vody. Tento malý krok môže urobiť veľký rozdiel!

Správna teplota bazéna je veľmi dôležitá

canva/ Getty Images Signature

 

Ako naučiť dieťa plávať v každom veku?

Zdroj titulnej foto: canva/Изображения пользователя Дмитрий Ткачук

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár