Začnite písať

RECEPTY

Domáca zmrzlina bez zmrzlinovača

Zmrzlina, recept, ktorý si urobíte aj bez zmrzlinovača

Leto je v plnom prúde a nie je nič osviežujúcejšie ako chladená zmrzlina. Ak nemáte doma zmrzlinovač, nezúfajte! Môžete si pripraviť lahodnú domácu zmrzlinu bez špeciálneho vybavenia. Tento jednoduchý recept vám ukáže, ako na to.

Recept na domácu zmrzlinu

Ingrediencie

  • 500 ml smotany na šľahanie (33%)
  • 1 plechovka sladeného kondenzovaného mlieka (cca 400 g)
  • 1 čajová lyžička vanilkového extraktu
  • Prípadne ďalšie príchute a ingrediencie podľa chuti (ovocie, kakao, čokoládové kúsky, orechy, atď.)

Prečítajte si: Recept na zdravý domáci kinder mliečny rez

Postup

Príprava smotany

Najprv vychlaďte smotanu na šľahanie v chladničke aspoň na hodinu. Je dôležité, aby bola smotana čo najchladnejšia, aby sa vyšľahala čo najlepšie.

Šľahanie smotany

Nalejte vychladenú smotanu do veľkej misy a začnite ju šľahať mixérom na strednej rýchlosti. Pokračujte, kým smotana nezačne byť tuhá a nebude vytvárať pevné špičky. Tento krok je kľúčový pre dosiahnutie správnej konzistencie zmrzliny.

Pridanie kondenzovaného mlieka

Postupne pridávajte sladené kondenzované mlieko do vyšľahanej smotany. Jemne miešajte, kým sa obe zložky dobre nespoja. Kondenzované mlieko dodá zmrzline sladkosť a krémovú textúru.

Pridanie vanilkového extraktu

Pridajte čajovú lyžičku vanilkového extraktu a opatrne premiešajte. Vanilka dodá zmrzline jemnú a príjemnú arómu. Ak máte radi iné príchute, teraz je ten správny čas ich pridať.

Pridanie príchutí

Ak chcete svoju zmrzlinu obohatiť o ďalšie príchute alebo ingrediencie, môžete teraz pridať napríklad rozmixované ovocie, kakaový prášok, čokoládové kúsky alebo orechy. Jemne ich vmiešajte do zmesi, aby sa rovnomerne rozložili.

Mrazenie

Hotovú zmes nalejte do vhodnej nádoby, napríklad plastovej alebo sklenenej formy na zmrzlinu. Prikryte fóliou alebo vekom, aby sa do zmrzliny nedostali nežiadúce pachy z mrazničky. Nádobu vložte do mrazničky a nechajte mraziť aspoň 4 hodiny, ideálne cez noc.

Servírovanie

Pred podávaním nechajte zmrzlinu chvíľu postáť pri izbovej teplote, aby sa ľahšie naberala. Môžete ju servírovať s čerstvým ovocím, čokoládovou polevou alebo posypať orechmi podľa chuti.

A to je všetko! Váš jednoduchý recept na domácu zmrzlinu bez zmrzlinovača je hotový. Veríme, že si túto výbornú zmrzlinu užijete a osviežite sa počas horúcich letných dní.

Zmrzlina a skvelý recept, ktorý si uložte

canva/pixabay

Zdroj titulnej foto: canva/ rimmabondarenko

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár