Začnite písať

Aktuálne informácie pre rodičov

Rezort školstva spúšťa projekt na podporu vzdelávania dospelých

univerzita pre dospelých

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky oznámilo spustenie nového národného projektu zameraného na podporu vzdelávania dospelých. Cieľom projektu je vytvoriť dynamickú a prepojenú platformu, ktorá umožní prístup k širokému spektru vzdelávacích programov a iniciatív.

Národný projekt Systém individuálnych vzdelávacích účtov podľa ministerstva „predstavuje revolúciu v oblasti vzdelávania dospelých a prináša množstvo výhod pre jednotlivcov i spoločnosť ako celok“.

Prečítajte si: Ministerstvo školstva vytvorí varovný systém pred predčasným ukončením povinnej školskej dochádzky

Elektronická platforma individuálnych vzdelávacích účtov má slúžiť ako centrálny priestor, kde sa stretávajú individuálne požiadavky na vzdelávanie, ponuky kurzov a programov a iniciatívy zamerané na osobný a profesijný rozvoj.

Tomáš Drucker

Tomáš Drucker, minister školstva
Zdroj: TASR, Autor: Martin Baumann

Individuálne vzdelávacie účty sú podľa ministerstva navrhnuté tak, aby financovali vzdelávanie každého občana. „Tieto účty poskytujú ľuďom možnosť prevziať kontrolu nad svojou budúcnosťou prostredníctvom ďalšieho vzdelávania, pričom si môžu slobodne zvoliť obsah, miesto a formu svojho vzdelávania,“ dodali z ministerstva.

Projekt bude podporený zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Celková výška finančných prostriedkov je takmer 2,3 milióna eur.

 

Zdroj: TASR

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár