Začnite písať

Aktuálne informácie pre rodičov

Slovensko bude mať národnú správu o duševnom zdraví žiakov a študentov

Dyspraxia je aj po psychikckej stránke pre dieťa náročná

Slovensko bude mať národnú správu o duševnom zdraví žiakov a študentov 2026. Avizovalo to Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky na svojom webe. V súčasnosti podľa ministerstva školstva chýbajú komplexné a systémovo zbierané dáta o stave detí a mládeže v tejto oblasti.

„Cieľom projektu je vytvorenie systému pravidelného zberu dát v dôležitých oblastiach života vplývajúcich na vývin a kvalitu duševného zdravia detí, žiakov a študentov a vydávanie pravidelnej správy o obraze ich duševného zdravia,“ uviedlo ministerstvo.

Spoločnosť tak bude disponovať relevantnými reprezentatívnymi dátami pre využitie zvyšovania kvality duševného zdravia detí, žiakov a študentov, bez ohľadu na pôsobnosť rezortu.

Prečítajte si: Viaceré slovenské školy získali Diamantovú cenu DofE

Starostlivosť o duševné a psychické zdravie detí patrí medzi jednu z priorít rezortu školstva. Podpora duševného zdravia podľa ministerstva prispieva nielen k lepším akademickým výsledkom, ale aj k celkovému úspechu detí, žiakov či študentov.

dieťa a psychológ

Zdroj: Freepik

„Navyše pomáha predchádzať problémom, ako sú šikana, násilie či záškoláctvo. Kľúčom k budovaniu zdravého školského prostredia je včasná prevencia, intervencia a podpora.“

Zdroj: TASR

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár