Prázdninové tipy na výlety

Share

Prázdniny sa začali a my už vymýšľame, ako si ich s našimi Malými výletníkmi užijeme. Slovensko nám poskytuje množstvo krásnych a originálnych miest. Aj keby sme vyštartovali za výletom každý deň,  ani zďaleka nestihneme všetko prebádať. Poďte sa ale pozrieť na miesta, ktoré si viete vychutnať len počas letnej sezóny.

Bludisko v kukurici

Sem sa jednoznačne chystáme zavítať. Táto malá rarita vznikla neďaleko Trnavy, v meste Vlčkovce. V kukuričnom poli vytvorili bludisko. Ale nie hocijaké: jedno je v tvare slovenského znaku, druhé v tvare našej krajiny. Cieľom nie je nájsť východ, ale zvládnuť jednotlivé stanovištia s úlohami. Na šikovných bádateľov čaká na konci aj odmena. Viac info nájdete na stránke sezaland.sk.

Kŕmenie sysľov

Ak sa vyskytnete v oblasti Muránskej planiny (lokalita Biela Voda), tak jednoznačne nezabudnite navštíviť sysle. Ochranárom sa tu podarilo vybudovať početnú sysliu kolóniu, ktorá sa turistov nebojí. Práve naopak, nebojácne si od vás vezmú napríklad zrniečka slnečnice. Verím, že vaše deti budú nadšené z pozorovania a kŕmenia týchto malých neposedných zvieratiek. Pekný zážitok si môžete vo vybraných termínoch spojiť aj s cyklotúrou po okolí a využiť cyklobus.

zdroj : http://www.sopsr.sk

Prevezte sa s Kométou

Historická električka opäť nastupuje do služieb. Storočná dáma aj tento rok prevezie počas letnej sezóny malých aj veľkých výletníkov z Popradu až do Tatranskej Lomnice. Má aj svoju webovú stránku, kde nájdete rozpis, kedy sa s touto elegantnou električkou môžete vybrať popod Tatry. Ak sa chcete navnadiť na jazdu s Kométou, pozrite si aj video, ktoré na stránke nájdete.

zadroj: http://www.kometa.vkz.sk

Rozprávkový piesok

Minule som v televízii zachytila reportáž, že v Liptovskom Jáne vyrástlo Piesočkovo. Umelci zo Slovenska a okolitých krajín vytvorili rozprávkové diela z piesku. Malá nenápadná atrakcia poteší nejednu detskú dušu. Je to v podstate výstava pieskových sôch, kde môžete stretnúť deduška Večerníčka, či Maťka a Klinčeka. Výstava by mala byť k dispozícii do polovice septembra. A keď už sa budete nachádzať v Liptovskom Jáne, tak nezabudnite nahliadnuť aj do Mincovníčkova. Dozviete sa o dobrodružnej ceste, ktorou si musí prejsť každá minca.

Zdroj: https://www.dennikrelax.sk

Mesto detí

Donovalkovo je mestečko pre deti. Malé domčeky, v ktorých si každé dieťa nájde to svoje. Či už rozprávkový domček, galériu pre kreatívcov, hasičskú zbrojnicu, či čerpaciu stanicu. Deti môžu získať vodičský preukaz, farmársky preukaz, či absolvovať kurz automechanika. Podľa fotiek to vyzerá ako malý raj pre deti. Všetky informácie nájdete na oficiálnej stránke Donovalkova.

Zdroj: https://www.donovalkovo.sk

Klamárium

Veľmi obľubujem optické klamy. Aj preto ma zaujala výstava Klamárium. Úplne som bola v tom, že táto výstava už bola ukončená. O to viac som sa potešila, keď som zistila, že ešte do konca leta je možné ju navštíviť. Ak sa budete nachádzať v blízkosti Košíc, tak sa zastavte v Kulturparku, kde táto interaktívna výstava stále prebieha. Zabavte sa (so staršími) deťmi a nechajte svoju myseľ oklamať.

Zdroj: https://www.k13.sk

Legohrad

Mnohé z našich hradov žijú aktívnym letným programom. Z toho všetkého ma najviac zaujal Trenčiansky hrad. Počas prázdnin sa premení na rozprávkový hrad, zažijete tu napínavé nočné prehliadky, ale pripravili aj remeselnú školičku. Na ich webe sa nachádza prehľad bohatého programu. Bonusom k tomu všetkému je výstava lega pod názvom Leto + Lego = Hrad, ktorá prebieha do konca augusta. V kasárni Trenčianskeho hradu nájdete na ploche 300 m2 rôzne lego výtvory. Neviem ako u vás, ale u nás lego “fičí”, takže sa radi pôjdeme inšpirovať.

Zdroj: https://visit.trencin.sk

Páčili sa vám naše tipy? Budeme radi, ak budete sledovať Malých výletníkov, či už na Facebooku alebo Instagrame, kde priebežne pridávame naše tipy, či články z našich dobrodružstiev.