Legíny patria do fitka! Týchto 6 akčných outfitov vás presvedčí o opaku

Share

Priznajme sa, my mamy na materskej alebo rodičovskej dovolenke, alebo mamy všeobecne, čo máme aj staršie deti, po čom radi siahame? Ktorý kúsok oblečenia máme najradšej? V čom sa cítime najlepšie?

Áno, obyčajne sú to legíny a hneď za nimi v obľúbenosti súperia džínsy. Korona doba nás však prinútila väčšinu času tráviť doma, tak sa z vychádzkového odevu stal odev domáci. A keďže rifle nie sú najpohodlnejším kúskom oblečenia na doma, vyhrávajú práve legíny alebo tepláky.

Odborníčky na styling a akčnej ženy Alexandry Vrábelovej sme sa opýtali na vhodné kombinácie práve k takému obľúbenému kúsku väčšiny mám, ako sú práve legíny. Saška si pre vás pripravila niekoľko ženských a šmrnc typov, vďaka ktorým sa žiadna akčná mama nebude hanbiť vyjsť medzi ľudí. Čo na ne poviete? 🙂

Ako sa obliecť tak, aby nám to aj v legínach pristalo?

1. Legíny a top

Najklasickejšou variantou k legínam je dlhé tričko alebo top. Na doma je to príjemná a pohodlná kombinácia, ale pozor na dĺžku. Tam, kde končí lem topu, vám to opticky pridáva kilogramy.

2. Legíny a vesta

Ak chcete dosiahnuť zaujímavejší vzhľad, môžete pridať vestu. Teraz sú IN kožušinové vesty, ale môžete zvoliť aj iné materiály. Ak máte dlhší top, môžete legíny kombinovať s kratšou vestou, aby ste dodržali ideálne proporcie ako v zlatom reze, teda na tretiny – oblečenie by malo siahať po pás, kolená alebo po členky.

3. Legíny a košeľa

Elegantnejší look dosiahnete pri kombinácii košele alebo blúzky s legínami. Košele nie sú práve najpohodlnejšie, ale keď potrebujete rýchlo vyčariť elegantnejší vzhľad, táto kombinácia je vhodnou voľbou. Alebo môžete zvoliť flanelovú košeľu a máte o pohodlie postarané. Okrem legín môžete použiť tregínsy.

4. Vrstvený vzhľad

Na von je dobre skombinovať legíny s niečím dlhším – kardigánom, svetrom, plášťom, pončom, alebo vestou. Takto vystrojená môžete ísť aj von na prechádzku či do obchodu.

5. Legíny a trenčkot

Elegantný vzhľad na von dosiahnete použitím trenčkotu alebo kabátu. Voľte kabát s opaskom, zvýrazní to váš pás.

Prečítajte si: Rozhovor so stylistkou Alexandrou Vrábelovou

6. Legíny a šaty

Ja na jeseň a v zime rada nosím na legíny šaty. Pridám baretku a koženú bundu a vyzerá to pekne. Môžete k nim nosiť bundu do pása, alebo zvoliť dĺžku po kolená, obe alternatívy sú na obrázku nižšie.

Pripravila: Alexandra Vrábelová, módna stylistka, stylistka.sk

Foto na titulke: unsplash.com, Eli DeFaria

Máte aj vy v šatníku svoj obľúbený kúsok, na ktorý nedáte dopustiť?

Chceli by ste vedieť, ako ho vhodne kombinovať?

Napíšte nám svoj tip do komentára. 🙂