Začnite písať

Dieťa s Aspergerom

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
 • Autor
  Príspevky
 • #43057 Odpovedať
  Alžbeta
  Návštevník

  Dobrý deň,
  mám synčeka s Aspergerom.
  Je veľmi zlatý, múdry má 4 rokoy, avšak niekedy má stavy kedy si s ním neviem dať rady. Ako keby ma nepočul čo hovorím, a skúšam kadejaké metódy na neho ale nič nepomáha, v meste ho neustále naháňam, nereaguje na moje volanie ani krik ani šepot na nič. Existuje niečo, čo by zlepšilo tieto stavy? Ako ho mám prinútiť aby počúval? Ak to urobím nasilu, spusti rev krik hodí sa na zem a každy naokolo pozerá a ja sa cítim veľmi trápne.

  Som zúfalá. Nemôžem s ním predsa sedieť len doma.

  Ďakujem za každú radu.

  #43571 Odpovedať
  Nikola De Almeida
  Účastník (Participant)

  Dobrý deň,

  dieťa v jeho veku môže byť ešte stále v období vzdoru. Je možné, že to ustane a je možné, že to budú jeho prejavy. Je veľmi náročné odporučiť niečo konkrétne, nakoľko informácie o dieťati a jeho stave sú nedostačujúce.
  Rodičom, ktorí majú dieťa s akoukoľvek poruchou vždy radím, aby si o poruche načítali čo najviac a skúsili zistiť či v ich okolí nie sú komunitné kruhy rodičov/ľudí, ktorí majú rovnaké deti a nejaké tipy, ktorými si prešli.
  V škole máme niekoľko detí s vysokofunkčným Aspergerom, tiež majú rôzne prejavy, ktoré akceptujeme a ktoré akceptujú aj ich spolužiaci. Nič „nasilu“ nepomáha.

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
Odpoveď na: Dieťa s Aspergerom
Vaše údaje:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">